Не пали – дбай про довкілля

   За вікном панує осінь, і тому вкотре нагадуємо про негативні наслідки для довкілля від самовільного  випалювання рослинності або її залишків!

   Щороку українці звикли спалювати органічне сміття на відкритих територіях та присадибних ділянках. Але спалювання сухої рослинності — злочин проти довкілля. Це завдає шкоди рослинам, птахам, комахам, тваринам, ґрунтам та здоров’ю людей. 

   Найкращий спосіб боротьби із органічним сміттям – компостування. 

   За результатами дослідження Gradus, шкідливі звички українців вже вдалося трохи змінити: у 8 (!) разів виросло використання методу індивідуального компостування і досягло 50%; 69% людей знають про альтернативні методи утилізації сухого листя, трави та бур’яну, у порівнянні з 60% у першій хвилі; 42% «паліїв», які перестали палити траву та бур’ян, почали це робити завдяки впливу побаченої реклами; 82% вважають спалення сухостою суспільно важливою проблемою.

  Провідний фахівець з екологічної освіти Гетьманського національного природного парку Суслова Оксана інформаційно  звернулася до мешканців сіл Буймерівка, Михайленкове, Гай Мошенка, Кардашівка про негативні наслідки, до яких призводить спалювання.  Щоб якомога більше людей прийняли правильне рішення – не спалювати, а компостувати, розповсюдила листівки.

   Бережімо себе та дбаймо про довкілля! #Непали - компостуй! Нам цим дихати! Наразі триває друга хвиля проєкту "Нам цим дихати". Проєкт покликаний популяризувати серед українців екологічну практику компостування замість шкідливої традиції палити листя та траву.

Не пали дбай про довкілля 1Не пали дбай про довкілля 4Не пали дбай про довкілля 6