Скачати матеріали
![]() Розмір 31,8 Мб |
![]() Розмір 11,9 Мб |
Галерея
Ласкаво просимо до Гетьманського парку
Загальна інформація
Історія створення: Гетьманський національний природний парк (Гетьманський НПП) створений 27 квітня 2009 року згідно Указу Президента України № 273/2009, з метою збереження, відтворення і раціонального використання типових та унікальних природних комплексів Лівобережного лісостепу, що мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення. Робота над створенням парку тривала близько 10 років.
Підпорядкування: Гетьманський НПП є державним об'єктом природно-заповідного фонду України загальнодержавного значення, природоохоронною, рекреаційною, культурно-освітньою, науково-дослідною установою, належить до державної власності і підпорядкований Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів України.
Адміністративно-територіальне розташування: Гетьманський НПП знаходиться в південно-східній частині Сумської області на території Охтирського району. Парк створений в долині річки Ворскла. Починається він на кордоні з Російською Федерацією і за течією Ворскли простягається до межі з Полтавською областю, закінчується нижче села Куземин. До парку віднесені ділянки заплави, сама річка, місцями надзаплавні тераси та правий корінний берег ріки. Загальна протяжність Ворскли в межах Сумської області 122 км, відповідно, такою є й протяжність Парку. Географічні координати центроїду № 1 село Климентове: В (північна широта) 50°23'10''; L (східна довгота) 34°55'34''.
Площа: Загальна площа території Гетьманського НПП становить 23360,1 гектара, в тому числі 11673,2 гектара земель, що надаються у постійне користування.
Новини
Зустріч зі студентами до Всесвітнього дня дикої природи
05.03.2021р. фахівці відділу еколого-освітньої роботи та рекреації Гетьманського національного природного парку Обідець М.П. та Кривонос С.С. провели зустріч з нагоди Всесвітнього дня дикої природи із групою студентів 1 курсу «Кухарі-кондитери» та «Механізатори» Велисокписарівського СПТУ в залі районної бібліотеки на тему: «Цінність лісів, природних екосистем та видів дикої флори та фауни для місцевих громад і збереження нашої планети». З 03.03. по 15.03. в районній бібліотеці працює виставка науково-популярної літератури, присвячена Всесвітньому дню дикої природи.
Повідомлення СДО Гетьманського НПП за лютий 2021р.
За лютий місяць службою Державної охорони Гетьманського національного природного парку було складено 7 протоколів про адміністративні правопорушення вимог природоохоронного законодавства:
- порушення правил рибальства – 4 протоколи;
- розведення багаття – 1 протокол;
- засмічення території – 2 протоколи.
Всього з початку 2021 року складено протоколів про адміністративні правопорушення вимог природоохоронного законодавства – 13.
За лютий місяць службою Державної охорони Гетьманського національного природного парку було складено 1 акт про виявлення правопорушень вимог природоохоронного законодавства:
- порушення правил рибальства – 1 акт;
- вилучено знарядь незаконного добування водних живих ресурсів
( косинки – 3 шт.).
Всього з початку 2021 року складено актів про виявлення правопорушень вимог природоохоронного законодавства – 1.
3 березня -Всесвітній день дикої природи
Дика природа — це невід’ємна частина нашої планети. Адже неможливо уявити світ без неповторних диких тварин та неймовірних рослин, непідвладних людині.
Світова спільнота 3 березня відзначає Всесвітній день дикої природи. Цьогорічна тема дня «Ліси та засоби до існування: підтримка людей та збереження планети». Його мета підвищити обізнаність про величезну цінність лісів та видів дикої природи, що мешкають у лісах, їх невід’ємний зв'язок із рівнем життя корінних народів і місцевих громад та пропагувати цінність традиційних практик та знань, що сприяють встановленню більш стійких відносин із цими важливими природними системами та просування моделі і практики управління лісами та лісовими ресурсами, які враховують як добробут людини, так і довгострокове збереження лісів, їх екосистем, видів дикої фауни та флори.
Саме захищати тварин і рослин у природному середовищі — завдання кожного з нас!