Скачати матеріали
Розмір 31,8 Мб |
Розмір 11,9 Мб |
Галерея
Ласкаво просимо до Гетьманського парку
Загальна інформація
Історія створення: Гетьманський національний природний парк (Гетьманський НПП) створений 27 квітня 2009 року згідно Указу Президента України № 273/2009, з метою збереження, відтворення і раціонального використання типових та унікальних природних комплексів Лівобережного лісостепу, що мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення. Робота над створенням парку тривала близько 10 років.
Підпорядкування: Гетьманський НПП є державним об'єктом природно-заповідного фонду України загальнодержавного значення, природоохоронною, рекреаційною, культурно-освітньою, науково-дослідною установою, належить до державної власності і підпорядкований Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів України.
Адміністративно-територіальне розташування: Гетьманський НПП знаходиться в південно-східній частині Сумської області на території Охтирського району. Парк створений в долині річки Ворскла. Починається він на кордоні з Російською Федерацією і за течією Ворскли простягається до межі з Полтавською областю, закінчується нижче села Куземин. До парку віднесені ділянки заплави, сама річка, місцями надзаплавні тераси та правий корінний берег ріки. Загальна протяжність Ворскли в межах Сумської області 122 км, відповідно, такою є й протяжність Парку. Географічні координати центроїду № 1 село Климентове: В (північна широта) 50°23'10''; L (східна довгота) 34°55'34''.
Площа: Загальна площа території Гетьманського НПП становить 23360,1 гектара, в тому числі 11673,2 гектара земель, що надаються у постійне користування.
Новини
Копитні тварини України.
Провідним фахівцем з екологічної освіти Гетьманського НПП для учнів початкових класів було проведено захоплюючий та пізнавальний захід, присвячений копитним тваринам, які мешкають на території України.
Під час заняття діти дізналися про таких представників копитних, як олені, козулі, лосі, дикі кабани та зубри.
У цікавій формі учасникам розповіли про їхній спосіб життя, харчування, середовище існування та значення для екосистеми. Особливу увагу було приділено питанням охорони цих тварин та збереження їх природних місць проживання.
Проведення таких заходів сприяє формуванню у дітей любові до природи, усвідомлення необхідності її захисту та відповідального ставлення до довкілля.
Сліди природи у творчості та грі
Фахівці Гетьманського національного природного парку провели цікавий захід для учнів Філії № 1 Ліцею № 1 , присвячений тваринам України. Після теоретичної частини, де діти дізнавалися про диких звірів, їхні сліди та голоси, учасники виконували творчі завдання.
Діти складали з паперу орігамі у вигляді собачки, розвиваючи моторику й креативність, а також грали у "слідопитів" за допомогою лего.
Такий інтерактив допомагає поєднати знання з грою, роблячи навчання захопливим і корисним.
Які тварини змінюють колір хутра на зиму?
Це властиво тваринкам, які захищаються від хижаків. Улітку та навесні хутро таких тварин нагадує траву, листя, кору дерев. Вони ховаються від хижаків, повторюючи колір середовища навколо. А як їм бути взимку, аби не виділятися на фоні снігу? От тому природа і допомагає травоїдним тваринкам – змінювати шубку на білий колір.
На базі Охтирського молодіжного центру у КЗ "Великописарівській публічній бібліотеці" Великописарівської селищної ради. Фахівецем з екологічної освіти Гетьманського НПП була проведена екологічна година на тему : "Які тварини змінюють колір хутра на зиму?".
Діти дізналися, що тваринки які змінюють свою шубку на зимову, яка ще й тепліша, густіша, що допомагає легко перенести міцні морози у зимовий період. Також дізналися, які тваринки отримують узимку новий колір шерсті.
На завершення нашого заняття, маленькі любителі природи створили: "Ялинку" та "Зайчика в білій шубці з вати" в техніці об'ємна аплікація.