Скачати матеріали
Розмір 31,8 Мб |
Розмір 11,9 Мб |
Галерея
Ласкаво просимо до Гетьманського парку
Загальна інформація
Історія створення: Гетьманський національний природний парк (Гетьманський НПП) створений 27 квітня 2009 року згідно Указу Президента України № 273/2009, з метою збереження, відтворення і раціонального використання типових та унікальних природних комплексів Лівобережного лісостепу, що мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення. Робота над створенням парку тривала близько 10 років.
Підпорядкування: Гетьманський НПП є державним об'єктом природно-заповідного фонду України загальнодержавного значення, природоохоронною, рекреаційною, культурно-освітньою, науково-дослідною установою, належить до державної власності і підпорядкований Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів України.
Адміністративно-територіальне розташування: Гетьманський НПП знаходиться в південно-східній частині Сумської області на території Охтирського району. Парк створений в долині річки Ворскла. Починається він на кордоні з Російською Федерацією і за течією Ворскли простягається до межі з Полтавською областю, закінчується нижче села Куземин. До парку віднесені ділянки заплави, сама річка, місцями надзаплавні тераси та правий корінний берег ріки. Загальна протяжність Ворскли в межах Сумської області 122 км, відповідно, такою є й протяжність Парку. Географічні координати центроїду № 1 село Климентове: В (північна широта) 50°23'10''; L (східна довгота) 34°55'34''.
Площа: Загальна площа території Гетьманського НПП становить 23360,1 гектара, в тому числі 11673,2 гектара земель, що надаються у постійне користування.
Новини
Міжнародний день обіймів
Щороку 21 січня у світі відзначають Міжнародний день обіймів. Це доволі незвичне та позитивне свято, оскільки в цей день люди можуть обіймати один одного. Цікаво, що обійняти можна не тільки рідну людину, але й випадкового перехожого, домашніх улюбленців, колег по роботі, знайомих при цьому, подарувати теплоту свого серця та зробити когось трішечки щасливим.
До Охтирської центральної публічної бібліотеки завітали відвідувачі-діти та потрапили на цікавий та пізнавальний захід, під час якого провідний фахівець з екологічної освіти Гетьманського НПП розповіла дітям про день обіймів, про щастя, яку важливу і велику роль воно грає у житті. Маленькі гості поділилися історіями «Що робить мене щасливим?!» зі свого ще такого короткого життя, але сповненого страшними і щасливими подіями.
Спільним для всіх є одне бажання – завершення війни перемогою України, вигнання рашиських загарбників з українських земель та швидке повернення всіх близьких і знайомих додому живими. Повернення всіх наших територій, відновлення природи та безпечної подорожі з рідними. Кожен куточок нашої земці – неоціненний скарб!
Наприкінці зустрічі кожен учасник заходу зробив листівку із паперу «Долоньки щастя», де означив що ж є для них щастям.
Екологічна година: "Що ми знаємо про пінгвінів?"
20 січня – День поширення знань про пінгвінів. Провідний фахівець з екологічної освіти Гетьманського НПП приєдналася до дистанційного навчання гуртка "Горщечкові рослини" Великописарівської станції юних натуралістів Великописарівської селищної ради.
Було проведено екологічну годину на тему: "Що ми знаємо про пінгвінів?" Вихованці дізналися, що 20 січня починається масова міграція пінгвінів на материк для парування та висиджування потомства. Пінгвіни – це красиві, доброзичливі птахи, які викликають лише позитивні емоції. Проте діяльність людини щодо природних осель пінгвінів загрожує зникненню кількох видів цих птахів.
День поширення знань про пінгвінів допомагає краще дізнатися про цих тварин, вивчити середовище їхнього існування та дослідити реальні загрози для їх популяції. Цей день – чудова нагода замислитися, що кожен з нас може зробити для збереження довкілля, його флори та фауни.
Дивовижний світ тварин
Маленькі дослідники відкривали для себе неймовірні факти про мешканців природи. Діти дізналися, чому зайчик взимку змінює шубку, як їжачок готується до зими, чому сова полює вночі, а білка так вправно стрибає з гілки на гілку. Цікаві розповіді провідного фахівця з екологічної освіти Гетьманського НПП супроводжувалися яскравими ілюстраціями на плакаті, що допомогли малечі краще уявити тварин у їхньому природному середовищі.
Завдяки такому заходу малюки не лише збагатили свій кругозір, але й ще більше зацікавилися навколишнім світом.