Чудові новини!

   Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України разом із Google Україна створюють колекцію цифрових панорам національних природних парків України. Уже можна віртуально побувати в шести заповідних об'єктах:
https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tc/1/16/1f3de.png");">????️ Національний природний парк "Голосіївський"https://cutt.ly/5s4Py1k
https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tc/1/16/1f3de.png");">????️ Нижньодністровський національний природний паркhttps://cutt.ly/ms4Pn0c
https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tc/1/16/1f3de.png");">????️ Національний природний парк "Нижньодніпровський"https://cutt.ly/ks4PGhR
https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tc/1/16/1f3de.png");">????️ Мезинський національний природний паркhttps://cutt.ly/Qs4PNSL
https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tc/1/16/1f3de.png");">????️ Гетьманський національний природний паркhttps://cutt.ly/ys4AqaJ
https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tc/1/16/1f3de.png");">????️ НПП "Нижньосульський"https://cutt.ly/is4AaMt

Цвітіння води

   Цвітіння водиЦвітіння вод — масовий розвиток фітопланктону, зокрема синьо-зелених водоростей, який викликає зміну кольору води і знижує вміст розчиненого у воді кисню.

Одна із причин цвітіння вод — надходження у водойми мінеральних, особливо фосфоровмісних добрив, синтетичних мийних засобів, органічних забруднювальних речовин. Ще важливою причиною є перетворення річок на каскад непроточних чи малопроточних ставків, водосховищ, адже органіка в них накопичується, на мілководдях вода добре прогрівається. Це призводить до заморів риб та інших гідробіонтів.

   Саме тому річка Ворскла, яка зберігає проточність на великій частині своєї течії, значно менше страждає на цвітіння води, ніж дніпровські водосховища. Однак невеликі водосховища і ставки теж можуть «цвісти», наприклад непроточна ділянка Ворскли між двома греблями в районі Полтави. Тому важливо зберігати річки у їхньому найможливішому природньому стані, не регулювати стік. Таку охорону і покликані здійснювати водні об’єкти ПЗФ, як Гетьманський НПП. Не заважайте річкам текти, і природа себе очищатиме сама.

Запрошуємо до змагань зі спортивної орнітології!

фотоконкурс1   Таємничі і незалежні птахи скоро відлетять у вирій. Поспішаємо познайомитися з ними!

  Запрошуємо сімейні команди долучитися до змагань зі спортивної орнітології «Великий день Гетьманським національним природним парком» 24 серпня!

   Цей конкурс для всіх, хто хоче спробувати себе у фотомистецтві та тих, хто прагне показати своє бачення!

   Для цього збираємо членів сім’ї, рідних (можна й кума чи доброго друга) в команду, беремо фотоапарат, за наявності бінокль і вже на світанку можемо фотографувати птахів! Головне, не забутися зареєструватися до 10-00!        Реєстрація дуже проста: у коментарях до опису цієї події у вигляді селфі команди в повному спорядженні на примітному місці і в описі назва населеного пункту і склад команди. Далі завдання кожної з команд сфотографувати якомога більше різних видів птахів та спробувати їх визначити. Фотографуємо лише диких і живих птахів в околицях визначеного населеного пункту. Змагання тривають до настання темряви.

Ну і решта правил:
1. До участі запрошуються команди до 5 чоловік. Дотримуємося правил карантину! Переміщуватися члени команди можуть разом або поодинці без використання моторизованих засобів (чесних більше). Кількість фотоапаратів і потужність оптики не обмежені.
2. Як уже зазначалося, змагання починаються зі сходом сонця і тривають увесь світловий день з перервою на реєстрацію до 10-00 у вигляді селфі в коментарях до цієї події із зазначенням в описі місця зйомок та складу команди. Після завершення зйомок уже вдома команди розбирають фотографії, визначають сфотографованих птахів.
3. Завершальний етап роботи – монтаж фотоколажа із сфотографованих видів птахів (ОДИН ВИД - ОДНЕ ФОТО) разом із фотографією всієї команди. Із урахуванням того, що експерти будуть оцінювати ваші успіхи дистанційно й лише по фотографіях у колажі, намагайтеся вибирати фотографії, де ознаки птаха якнайкраще видно, а сам він достатньо великого розміру.
4. Фотоколаж розміщуємо до 26 серпня 21-00 в коментарі під афішею змагань на сторінці Гетьманський національний природний парк, підписуєте назви видів зліва-направо і зверху-вниз.
5. Переможці будуть визначені за дві доби – до 21-00 28 серпня.

Оцінюється загальна кількість видів і правильне визначення виду. Коментарі відкриті, їх можна редагувати і "підказувати".

Отримайте задоволення від процесу фотографування та нагадайте людям про красу і неповторність світу пернатих!!!

Кращі роботи будуть відзначені навчально-методичним посібником «Розуміючи – оберігай. Тваринний світ Сумщини».

Тож пропонуємо вам цікаво й пізнавально провести цей святковий день у приємній компанії однодумців!Повідомлення СДО Гетьманського НПП за липень 2020р.

  За липень місяць службою Державної охорони Гетьманського національного природного парку було складено 5 протоколів про адміністративні правопорушення вимог природоохоронного законодавства:

- порушення правил рибальства – 2 протоколи;

- засмічення території – 2 протоколи;

- розведення багаття – 1 протокол.

   Всього з початку 2020 року складено протоколів про адміністративні правопорушення вимог природоохоронного законодавства – 68.

   За липень місяць службою Державної охорони Гетьманського національного природного парку було складено 3 акти про виявлення правопорушень вимог природоохоронного законодавства:

- грубе порушення правил рибальства – 3 акти;

- вилучено знарядь незаконного добування водних живих ресурсів (сітки – 3 шт., ятір 1 – шт.).

   Всього з початку 2020 року складено актів про виявлення правопорушень вимог природоохоронного законодавства – 23.

Незабутній похід

  Все тече, все змінюється. І в туризмі також. Зелений туризм - це не завжди екстрім і адреналін, це особливий релакс, насолода річковими й прибережними пейзажами, спостереження за флорою і фауною річок, безпосередній контакт з природою. Цьогоріч байдарки стали хітом сезону.

  26-27 липня 2020 року здійснилася запланована подорож організованої групи туристів у кількості 25 чоловік за участю провідних фахівців з екологічної освіти Гетьманського національного природного парку Суслової Оксани, Зузи Ірини та Сталинського Валентина.

  Основне завдання дводенної мандрівки — сприяння активному відпочинку, зміцнення здоров'я, відпрацювання спеціальних навичок і правил безпеки на воді, спостереження за флорою і фауною Гетьманського національного природного парку, пошук та огляд визначних туристсько-екскурсійних об'єктів.

  Визначений маршрут (53 км): Чернеччина-Буймерівка-Риботень-Журавне-Пилівка-Лутище-Скелька-Куземин- пройшли до кінця.

  Сплав тихою Ворсклою - це незабутній похід спокійними затонами і чистими піщаними пляжами, наповнений чарівністю первозданної природи. Дзюрчання чистої річки доповнюється багатоголоссям пташиного співу, руладами цвіркунів, жаб'ячим хором і затишним потріскуванням дров в багатті. Мальовничі береги річки та плесо в лататті білих лілій, піщані кручі, густо "посвердлені" гніздами серпокрильців і бджолоїдок, а в заростях багато качок, водяних курочок, навіть лебедів.

  Ніхто не залишився байдужим після такого походу . У всіх з'явилося непереборне бажання повернутися в ці місця ще не раз.

Байдарки сплав Суслова 2Байдарки сплав Суслова 4Байдарки сплав Суслова 5