Водно-болотні угіддя Гетьманського НПП

До Всесвітнього дня водно-болотних угідь, яке відзначають 2 лютого, усі країни світу, які мають на своїх територіях водно-болотні угіддя, в тому числі Україна, проводять різноманітні екологічні заходи, які привернуть увагу людства на проблеми сьогодення.
Сьогодні, у Охтирській центральній публічній бібліотеці в рамках проєкту «Фабрика добра та відпочинку», який реалізується за підтримки Товариства Червоного Хреста України, провідна фахівчиня з екологічної освіти Наталія Кварта провела еколого-пізнавальне заняття, під час якого, діти проглянули цікаву презентацію про водно-болотні угіддя Гетьманського національного природного парку, познайомилися з їх мешканцями, взяли участь у майстер-класі з виготовлення жабки із паперу, а по завершенню заняття влаштували «жаб’ячі перегони».
Дійсно, за спостереженням науковців нашої установи, територія Гетьманського НПП цікава і різноманітна, не даремно основою Парку стали найбільші на річці Ворскла болотні масиви – раніше створені гідрологічні заказники загальнодержавного значення «Бакирівський», «Климентівський» та «Хухрянський», а також гідрологічний заказник місцевого значення «Ямний». Цікаво, що на піщаній терасі Ворскли в урочищі Литовський бір знаходяться унікальні сфагнові болітця, проте за останні 15-20 років вони майже висохли.
Тому, ми маємо розуміти, що усі водно-болотні угіддя потребують підвищеної уваги до їх збереження і підтриманні в належному екологічному стані! Кожен з нас може внести свій невеликий внесок у охорону водно-болотних угідь. Це дуже просто. Головна ідея - "НЕ НАШКОДЬ!"
У нас є чим пишатися і що берегти для майбутнього покоління!!!

Водно болотні угіддя Гетьманського НПП 1Водно болотні угіддя Гетьманського НПП 2Водно болотні угіддя Гетьманського НПП 3

Настав час для відновлення водно-болотних угідь

2 лютого 2023 року світова спільнота відзначає День водно-болотних угідь. Ця подія покликана привернути увагу громадськості і урядів різних країн світу до цінності водно-болотних угідь для підтримки сталого розвитку нашої планети. Конвенція про водно-болотні угіддя, які мають міжнародне значення в першу чергу в якості середовища проживання водоплавних птахів, була підписана 2 лютого 1971 р. в місті Рамсар (Іран), і з тих часів носить назву Рамсарської конвенції. День її підписання в 1997 р. було оголошено Всесвітнім днем водно-болотних угідь. Головною метою конвенції є збереження і раціональне використання водно-болотних угідь як засіб досягнення сталого розвитку в усьому світі. На сьогодні до Рамсарської конвенції приєдналося 144 держави, а загальна кількість Рамсарських угідь перевищила 1400, із загальною площею 122 млн. га.
Водно-болотні угіддя життєво важливі для всього людства. Їх відновлення є серйозною справою. Щорічно за ініціативи провідної фахівцівчині з екологічної освіти Гетьманського національного природного парку Оксани СУСЛОВОЇ проводяться зустрічі з вихованцями гуртка "Географ-науковець" Охтирського міського центру позашкільної освіти - Малої академії наук учнівської молоді та їх керівником та наставником Вірою ХОРОШУН. Цей рік не є виключенням. У онлайн форматі відбувся брифінг юних дослідників "Настав час для відновлення водно-болотних угідь", на якому вихованці Линник Зоряна, Линник Карина, Линник Софія, Піщіта Олександр, Дміірієва Анастасія, Орехов Іван, Харчкнко Віра, Бейзим Олександр, Веремеєнко Олександра, Кошиль Максим представили свої проєкти .
Це покоління, яке сприяє відновленню ВБУ. Такі ентузіасти підтримують відновлення своїм власним вибором, своїми висловлюваннями та діями.
Зробіть особистий вибір, який мінімізує втрату та деградацію водно-болотних угідь.
Приймайте екологічно свідомі рішення щодо збереження водних об’єктів та екосистеми в цілому: використовуйте воду ощадливо, відкоригуйте раціон, щоб зменшити вплив на навколишнє середовище; уникайте використання токсичних продуктів, які можуть потрапити у водно-болотні угіддя; не кидайте відходи чи сміття у межах водно-болотних угідь.
Станьте захисником водно-болотних угідь!
Використовуйте власні сили, щоб створити позитивні зміни .
Відновлення водно-болотних угідь у ваших руках!

Настав час для відновлення водно болотних угідь

Злочинні дії людини проти природи.

В цей складний для України час, коли природа і так страждає від російської агресії, поблизу села Буймерівка територія Гетьманського національного природного парку зазнала значних збитків від злочинних дій людини. Невідомі особи навмисно в декількох місцях підпалили очерет. Гасінню пожежі заважав сильний вітер. Працівниками Охтирського природоохоронного науково-дослідного відділення спільно з Охтирським міськрайонним відділом ДСНС, після кількох годин вдалося приборкати пожежу. Вогонь знищив водно-болотну рослинність завдавши непоправної шкоди природно-заповідному фонду України – об'єктам, які мають особливу природоохоронну, наукову, естетичну, рекреаційну та іншу цінність.
За фактом події ведеться слідство, чинним законодавством України передбачена адміністративна, кримінальна відповідальність та відшкодування збитків, завданих природно-заповідному фонду внаслідок пожежі.
Будьте пильними, дотримуйтесь правил пожежної безпеки, не наражайте природу і себе на небезпеку.
Якщо ви стали свідком подібних порушень несвідомими громадянами проти природи, просимо, повідомити ДСНС за телефоном 101та правоохоронні органи за телефоном 102.

Злочинні дії людини проти природи 4Злочинні дії людини проти природи 2Злочинні дії людини проти природи 3

Добра традиція.

Продовжуємо добру традицію з виготовлення окопних свічок для наших захисників!
Провідна фахівчиня Гетьманського НПП Наталія Кварта разом з дорослими учнями недільної школи «Янголятко» виготовили ще одну партію окопних свічок для наших воїнів, а викладач МАН Тетяна Гайдуковська з молодшими дітками виготовили листівки з найщирішими словами підтримки, якими ми прикрасили готові свічки.
Попередньо виготовлені свічки були передані нашим хлопцям на передову.
Об’єднані, а значить - НЕПЕРЕМОЖНІ!

Подаруй тепло військовому 1Подаруй тепло військовому 2Подаруй тепло військовому 8

Підгодівля тварин у зимовий період.

Зимова підгодівля – це аж ніяк не приручення диких тварин, а допомога в найскрутніший період року. Дикі тварини – це наше багатство і наш обов’язок зберегти його для майбутніх поколінь.

Для поліпшення умов життя диких тварин на заселених ними територіях природно-заповідного фонду Гетьманського НПП, працівниками служби державної охорони проводяться біотехнічні заходи з підгодівлі тварин у зимовий період 2022-2023рр. В якості корму для підгодівлі лісових звірів використовують раніше заготовлене сіно та кормові віники, зерно. Викладення корму проводиться в спеціально облаштованих кормових майданчиках, які є малодоступними та закриті від сторонніх очей.

Зимова підгодівля має ключове значення у підтримці чисельності поголів’я та збереження біорізноманіття птахів і звірів, збагачує раціон необхідними мінералами та мікроелементами в холодну пору року.
Підтримка та збереження фауни – це запорука успішного майбутнього!

Адміністрація Парку висловлює щиру подяку за надану допомогу у вигляді кормів благодійній організації «БФ ЮАЕНІМАЛС».

Підгодівля тварин у зимовий період. 1Підгодівля тварин у зимовий період. 2Підгодівля тварин у зимовий період. 3