Вчимо цінувати й оберігати природні ресурси

   Дитина активно пізнає всі сфери людського життя, а особливо цікавиться природним середовищем. Її допитливість охоплює все: від способу життя найдрібнішої комахи до влаштування Всесвіту. Завдання    фахівців екологічної освіти — не лише пояснити дитині, чому небо блакитне, а трава зелена. Потрібно також навчити її цінувати й оберігати природні ресурси, усвідомлювати наслідки своєї діяльності для довкілля. 

   До учнів 2-го інклюзивного та 3 класів Пологівського НВК завітала провідний фахівець з екологічної освіти Гетьманського національного природного парку Суслова Оксана, яка розкрила секрети життя їжака.

   Школярі переглядали відео, обговорювали цікаві моменти та брали участь у майстер-класі.

   На екозаняттях діти  знайомляться з природним середовищем планети Земля та Всесвітом як цілісним організмом, у якому взаємодіють повітря, вода, ґрунт, рослини, тварини, люди, Сонце, Місяць тощо.

Вчимо цінувати й оберігати природні ресурси 2Вчимо цінувати й оберігати природні ресурси 4Вчимо цінувати й оберігати природні ресурси 3

Звідки походить історія журавля?

   Журавель - це символ свободи, вірності та любові. Він завжди був улюбленцем українського народу. З давніх часів письменники всього світу намагалися донести до людей наскільки сильні, мудрі і величні ці птахи. Більшість людей бачить його тільки на малюнках або відео, а вихованцям КЗПО Палацу дітей та юнацтва Тростянецької міської ради (керівник гуртка Лариса Усенко) поталанило побачити справжнього на запрошення Краснікова М.О. у музеї Нескучанського лісництва .

   Заступник начальника відділу еколого-освітньої роботи Гетьманського національного природного парку Наталія Євдокимова розповіла школярам про цікаві факти з життя журавлів, походження цього птаха, про їх повсякденне життя та поведінку, харчування, основні середовища існування на території Гетьманського парку й загалом в Україні. Занепокоєння у дітей викликала інформація про те, що сірий журавель рідкісний вид і занесений до Червоної книги, тому цей птах потребує турботливого ставлення з боку людини. Знищення місць гніздування, вирубування лісу, осушування водно-болотних угідь, використання отрутохімікатів призводять до зменшення чисельності журавля.

   Щира зацікавленість та бажання до пізнання тваринного світу рідного краю засвідчує позитивний розвиток виховання підростаючого покоління в дусі природоохоронного світосприйняття.

   Інтерактивною та найбільш захопливою частиною спільної роботи для юних дослідників стало творче конкурсне завдання, у якому дітлахи зображали журавля сірого з природного матеріалу.

Звідки походить історія журавля 1Звідки походить історія журавля 2Звідки походить історія журавля 5Звідки походить історія журавля 7Звідки походить історія журавля 6Звідки походить історія журавля 11

Летять, летять журавлики…

Летять летять журавлики 3Летять летять журавликиОй, як жалко мені літа
І журавликів моїх.
Та не буду я тужити,
Бо весною стріну їх!

(М. Познанська)

   Український народ дуже любить журавлів. Навесні ми ніжно кличемо їх веснянками, а восени сумно проводжаємо довгі журавлині ключі у вирій.

   12 вересня світ відзначає Міжнародний день журавля. Напередодні цього дня працівник Гетьманського НПП провідний фахівець з екологічної освіти Кварта Наталія провела екологічне заняття учням 1-Б класу (класний керівник Ягодзинська Н.Ю.) Охтирської ЗОШ №3.

   На уроці маленькі «чомучки» дізналися багато цікавого про цих величних птахів. Зображення журавля прикрашає символіку багатьох природоохоронних організацій по всьому світу, в тому числі, зображення сірого журавля є символом Гетьманського НПП. Також цікавим фактом є те, що рекорд висоти польоту належить сірим журавлям, які перелітають Гімалайські гори на висоті майже 10 км. Це висота польотів реактивних лайнерів! По завершенню зіграли у вікторину, завдяки якій діти краще засвоїли інформацію. Доброї тобі зимівлі, ми чекаємо тебе навесні назад додому, дорогий Журавель!

 

У природи є свої правила

   13 вересня фахівці відділу еколого-освітньої роботи та рекреації Гетьманського НПП відвідали навчальний заклад у селі Попівка Великописарівської громади. Провели зустріч з учнями 5-9 класів, під час якої обговорили стан навколишнього середовища та значення Парку для вивчення, відтворення та збереження природи.

   Також було проведено конкурс на краще знання флори і фауни нашої місцевості, переможцям були вручені подарунки.

У природи є свої правила 1У природи є свої правила 2У природи є свої правила 3

 

Паперові журавлики

   У кожній країні і у кожного народу є свої певні символи, за якими їх дізнаються інші. Одним із таких знаків або символів, відомих всьому світу, є паперовий журавлик. Фігурка цієї птиці символізує виконання бажань і обіцяє велику радість.

  Саме таку радість, напередодні Міжнародного дня журавля, 10 вересня провідний фахівець з екологічної освіти Гетьманського НПП Кварта Наталія подарувала учням 4-А класу (класний керівник Крощенко О.М.) Охтирської ЗОШ №3, провівши майстер-клас по виготовленню орігамі журавлика.

  Під час роботи діти прослухали цікаві факти, прикмети і навіть легенди про журавлів.

  Тримаючи в руках паперову пташку, діти вірять, що поселять в наші душі більше любові і добра, вірності і надії!

Майстер клас 4 А1Майстер клас 4 Акл14 А майстер клас1