Гетьманський національний природній парк інформує

   У лісових масивахНапередодні новорічних свят приділяється особлива увага питанню забезпечення охорони молодих хвойних насаджень від незаконних порубів. Об’єднавши зусилля з поліцією, представниками держлісгоспів та агролісгоспів, працівники служби охорони парку окрім постійних обходів територій проводять спільні рейди, пильнують майбутній ліс. Під час рейдів здійснюється об’їзд лісових масивів.

Завдяки посиленій охороні «ялинкові браконьєри» не йдуть нелегально заготовляти ялинки. Найефективніша боротьба з браконьєрством – це запобігання таким випадкам, переконані працівники парку. А тому, основні зусилля вони спрямовуються на, превентивну діяльність,попередження порушень природоохоронного законодавства.

Повідомляємо:

-         Законно придбати ялинку дешевше і безпечніше, а також застерігаємо «мисливців» за новорічними хвойними красунями утриматися від злочину. Адже така нерозважливість обійдеться значно дорожче від покупки. Передбачені штрафи за самовільну рубку у рази більші, ніж вартість самих новорічних пухнастих красунь.

-         У грудні - січні штрафи за незаконно зрубані ялинки збільшуються утричі, розмір штрафу залежить від діаметру дерева. За незаконне вирубування хвойних дерев у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду відшкодування буде більшим. До 10 см –246 грн, 10,1-14 см – 429 грн, 14,1-18 см – 1122 грн. Додатково незаконна рубка одного дерева тягне за собою накладення штрафу на громадян в розмірі від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а посадові особи сплатять від 7 до 12 неоподатковуваних мінімумів.

Зустріч у Охтирській загальноосвітній школі І-ІІ ст. №6

   синички ЗОШ 1ялинки ЗОШ 24 грудня 2018 року за ініціативи бібліотекаря Охтирської загальноосвітньої школи І-ІІ ст. №6 відбулася зустріч провідного фахівця з екологічної освіти Гетьманського національного природного парку Суслової Оксани з учнями 2 і 4 класів (вч. Гейко О.М., Гриб С.А.).

Дітлахам випала нагода послухати розповідь та переглянути презентації та відео сюжети про птахів. Дізналися, чим треба підгодовувати птахів, як допомагати в зимовий період. Четверокласники дізналися: для чого потрібні ялинки, чим корисні ці дерева для людей і тварин, як вони ростуть і як їх вирощують.

Уроки довкілля супроводжувалися майстер-класом виготовлення з паперу на ватмані птахів та ялинки.

 

«Кроки екологічної грамотності: для Питайликів про зимуючих птахів»

   Природа завжди дивувала людину різноманіттям своїх проявів. У будь-якому куточку планети людство оточене багатством рослин і тварин. Безперечно, своє особливе і неповторне місце в природі займають птахи. Вони біля нас всюди: під час щоденних клопотів в саду, під час відпочинку на природі тощо. Люди так звикли до присутності птахів, що не помічають труднощів пташиного світу. 4 грудня заступник начальника відділу екологічної освіти Гетьманського парку Н.Євдокимова провела для учнів 1 та 2 класів Смородинської філії I-II ступенів ЗЗСО I-III ступенів №5 Тростянецької міської ради усний журнал на тему «Кроки екологічної грамотності: для Питайликів про зимуючих птахів», спрямований на висвітлення проблем охорони та допомоги пернатим у зимовий період. На занятті діти поповнили свої знання про зимуючих птахів Сумської області, через форми ігрової діяльності удосконалювали вміння встановлювати взаємозв’язок між змінами в неживій природі та життям птахів, порівнювали, аналізували та дійшли висновку: кожен, хто любить і цінує рідну природу повинен постійно дбати про її збагачення, вміти розумно використовувати скарби, оберігати та допомагати.

захід смородина 3захід смородина 6захід смородина5захід смородина 2захід смородина 4захід смородина 7захід смородина 8захід смородина 9

Тварини в зимовий період

   Тварини в зимовий період 1З 14 листопада по 4 грудня 2018 року у Охтирській ЗОШ №2 (1-Б кл., кл. кер. Мар’ян Віта Миколаївна, 2-Б кл., кл. кер. Воропай Галина Іванівна, 3-А кл., кл. кер. Лисенко Наталія Іванівна, 3-Б кл., кл. кер. Бичкова Світлана Миколаївна) та Охтирській ЗОШ №1 (2-А кл., кл. кер. Мирошніченко Ольга Миколаївна, 2-Б кл., кл. кер. Приходько Наталія Григорівна, 2-В кл., кл. кер. Борисенко Любов Григорівна) пройшла низка екологічний занять на тему «Тварини в зимовий період», які провела провідний фахівець з екологічної освіти Гетьманського НПП Зуза Ірина. Метою занять було ознайомити учнів із зимовими змінами в житті тварин та їх різноманітним світом, дослідити як тварини пристосовуються до умов середовища з настанням холодів, поглибити знання учнів про причинно-наслідкові зв’язки між змінами в живій і неживій природі, розвивати спостережливість, уміння аналізувати, порівнювати, узагальнювати, виховувати інтерес та бережливе ставлення до тварин. А в кінці заняття діти власноруч виготовили тваринок із соснових шишок та пластиліну.

Важко жити звірам взимку, особливо якщо зима дуже морозна й сніжна. У цей час їм, як ніколи, потрібна допомога людини. Люди роблять для тварин спеціальні годівниці. Для оленів і козуль кладуть віники з гілок липи, берези, верби та сіна. Диких кабанів, зайців, куріпок частують качанами кукурудзи, снопиками необмолоченого вівса та проса. Для лосів, оленів, козуль влаштовують солонці - кладуть грудки солі, яку тварини злизують. Спробуйте й ви залучитися до допомоги тваринам у зимовий період!

Тварини в зимовий період 2Тварини в зимовий період 3Тварини в зимовий період 4Тварини в зимовий період 5Тварини в зимовий період 6Тварини в зимовий період 7

 

Повідомлення СДО Гетьманського НПП за листопад 2018р.

    За листопад місяць службою Державної охорони Гетьманського національного природного парку було складено 12 протоколів про адміністративні правопорушення вимог природоохоронного законодавства, з них:

-  засмічення території – 3 протоколи,

- розведення багаття поза відведених для цього місцях – 2 протоколи,

- пересування на плавзасобах після закриття сезону навігації – 3 протоколи,

- порушення правил рибальства (перевищення знарядь лову) – 2 протоколи,

- пересування на плавзасобах з двигуном – 1 протокол,

- вилов водних живих біоресурсів на зимувальних ямах – 1 протокол.

Всього з початку 2018 року складено протоколів про адміністративні правопорушення вимог природоохоронного законодавства – 126.