Провели роз'яснювальну роботу з правил пожежної безпеки

   Основною причиною виникнення лісових пожеж, в переважній більшості, є нехтування громадянами вимог Правил пожежної безпеки. Сильні весняні вітри сприяють розповсюдженню вогню на екосистеми, чим створюють реальну загрозу їх знищення.

  Помилкова думка людей про те, що спалюванням сухої рослинності можна швидко навести лад на полях або на власних садибах призводить до знищення родючого шару ґрунту та загибелі тварин. Люди, спалюючи суху траву або розводячи багаття не розуміють, що вогонь швидко може стати неконтрольованим, оскільки значна відкрита площа горіння та сильний вітер призводять до того, що невеличке багаття перетворюється на масштабну пожежу та вогонь із полів, лугів та прибережних смуг швидко переходить як на ліс, так і приватні будівлі.

  З настанням пожежонебезпечного періоду, коли зростає загроза виникнення лісових пожеж та пожеж в екосистемах, спричинених людською необачністю, дуже важливо розвивати свідомість населення, особливо у питаннях власної безпеки і збереження довкілля. Тому, інформування громадськості та постійна профілактика вкрай необхідні на сьогодні.

 13 березня начальник відділу охорони ПЗФ Гетьманського національного природного парку Микола Антюх, фахівець сектору забезпечення заходів з попередження надзвичайних ситуацій Охтирського району, представник Охтирського МРВ Управління ДНС України в Сумській області Сергій Педорченко та поліцейські офіцери Чернеччинської громади Віталій Кучер і Віктор Кварта пройшли вулицями с. Хухра та с. Пилівка й провели роз’яснювальну роботу серед місцевих жителів та застерегли суворо дотримуватись правил пожежної безпеки у природних екосистемах, наголосили на суворій забороні випалювання сухої рослинності, особливо під час пожежонебезпечного періоду, який наразі спостерігається на території області. Під час спілкування з населенням, окрему увагу звернули на дотримання безпечної поведінки підростаючого покоління, звернувшись до батьків контролювати дозвілля своїх дітей та навчати їх правилам безпеки життєдіяльності. Кожному проінструктованому були вручені пам'ятки та листівки інформаційного характеру на природоохоронну та протипожежну тематику.

Провели розяснювальну роботу з правил пожежної безпеки 1Провели розяснювальну роботу з правил пожежної безпеки 2Провели розяснювальну роботу з правил пожежної безпеки 3Провели розяснювальну роботу з правил пожежної безпеки 4Провели розяснювальну роботу з правил пожежної безпеки 5Провели розяснювальну роботу з правил пожежної безпеки 6

Запрошуємо до участі у ІХ Міжнародній науковій конференції «Актуальні проблеми дослідження довкілля»

Шановні колеги!

   Міжнародна наукова конференція Запрошуємо до участі у ІХ Міжнародній науковій конференції «Актуальні проблеми дослідження довкілля» фахівців у галузі біології, географії, екології та хімії, працівників державних і громадських природоохоронних установ і організацій, науковців, викладачів та студентів закладів вищої освіти, а також тих, хто цікавиться проблемами взаємодії природи і суспільства.

   ІХ Міжнародна наукова конференція відбудеться 25-27 травня 2021 року на базі природничо-географічного факультету Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка та Гетьманського національного природного парку.

Форми участі: очна (усна доповідь, стендова доповідь, участь без доповіді), дистанційна.

Прогнозовані напрями роботи конференції:

 • Вивчення і охорона ландшафтного, ценотичного та видовогорізноманіття
 • Геоекологія та раціональнеприродокористування
 • Суспільно-географічні аспекти дослідженнядовкілля
 • Рекреаційно-туристський потенціалрегіонів
 • Якість довкілля та здоров’янаселення
 • Проблеми експериментальноїбіології
 • Хіміко-екологічний моніторингдовкілля
 • Екологічна безпека
 • Математичне моделювання та прогнозування станудовкілля
 • Геоінформаційні системи векології
 • Актуальні питання методик навчання природничихдисциплін
  • Сучасний стан та актуальні напрями наукових досліджень у Гетьманськомунаціональному природномупарку

Реєстрація та умови подання матеріалів

   Для участі у конференції необхідно заповнити електронну реєстраційну форму за             посиланням          https://docs.google.com/forms/d/1bTiHkbT_WNzvPc8K- IBhat6UtLToNTVElgGrQskTepE/edit і подати текст матеріалів доповіді, які будуть опубліковані у збірнику наукових праць конференції. Якщо матеріали написані кількома авторами, то реєстраційну форму заповнюють усі автори, а файл з текстом доповіді подає лише перший автор. Текст матеріалів доповіді (приклад назви файлу – berezenko_tekst.doc) надсилається на адресу оргкомітету (e-mail) в електронному вигляді.

Кінцевий термін подачі заявок на участь та матеріалів доповідей – 5 травня 2021 року.

    27 травня в місті Охтирка відбудеться виїзне засідання Міжнародної наукової конференції з теми «Сучасний стан та актуальні напрями наукових досліджень у Гетьманському національному природному парку» та екскурсія природними цікавинками Парку.

Більше за посиланням: https://pgf.sspu.edu.ua/konferentsii

Бережіть природу від вогню!

   Бережіть природу від вогнюТериторія Гетьманського НПП це – річка Ворскла, річка Ворсклиця, заплавні луки та красиві ліси, дорогоцінне багатство, яке ми не маємо права бездумно винищувати. Виїжджаючи на відпочинок на природу, докладіть зусиль, щоб уникнути створення пожежонебезпечних ситуацій та засмічення.

   Відпочиваючи у спеціально відведених рекреаційних зонах, не залишайте після себе сміття, надійно гасіть сірники та недопалки, заливайте водою багаття та використовуйте мангали. Прибирайте за собою сліди відпочинку: побутовий мотлох легко спалахує й сприяє підсиленню пожежної небезпеки. Не проходьте повз покинуте кимось сміття чи жевріюче багаття, загасіть, зупиніть біду!

    Якщо ви помітили вогонь і дим – не будьте байдужими й обов’язково повідомте за номером «101». Врятована вами краса ще не один рік тішитиме вас і ваших дітей.

  

 

Допомогли природі, упорядкували територію та оздоровились

   Днями працівники Гетьманського національного природного парку разом з педагогічним колективом Великописарівської станції юних натуралістів провели роботи з благоустрою та очищення території екологічної стежки «Дивосвіт Слобожанщини». Спільно з колективом Великописарівського ліцею під керівництвом працівників ДП «Охтирського лісового господарства» Великописарівського лісництва була проведена висадка сосни звичайної (понад 2000 шт.) в урочищі «Юсупово», а також очистили береги р. Ворскли та території екостежки на зупинках «Юсупово» та «Пасіка».    

Допомогли природі 1Допомогли природі 3Допомогли природі 6

Підведені підсумки конкурсу

   Одного весняного дня люди здивуються: немає на ринку жодного букетика лісових весняних квітів. Підуть до лісу і там немає жодної квіточки. А де ж поділися первоцвіти? А вони зникли. Вам подобається така перспектива? Ні? Тому був створений спільний інформаційно-творчий проєкт «Збережемо первоцвіти разом!» між мистецьким напрямом Охтирського міського центру позашкільної освіти-Мала академія наук учнівської молоді та Гетьманським національним природним парком для того, щоб разом дбати про збереження і примноження перших вісників весни. Проєкт діяв з 15 березня по 5 квітня 2021 року  в рамках щорічної Всеукраїнської акції «Збережемо первоцвіти».

   У основі проєкту лежало ключове питання: «Чому не можна зривати первоцвіти?». Відповідаючи на дане питання, у вихованців гуртків сформувалося ціннісне ставлення до природи, виховувалося естетичне сприйняття світу. 

   Всі люблять перші весняні квіти. Що може статися, якщо кожного року зривати їх у великі букети? Багато квітів уже занесено до Червоної книги України. Тому педагоги з дітьми, з провідним фахівцем з екоосвіти Оксаною СУСЛОВОЮ разом  запропонували ідеї про збереження і примноження первоцвітів,  обговорювали задум, пропонували власні ідеї.

   Упродовж роботи проєкту провідний фахівець з екологічної освіти Гетьманського національного природного парку Оксана СУСЛОВА надсилала інформаційні матеріали про первоцвіти, пропонувала ідеї про збереження і примноження первоцвітів. Педагоги мистецького напряму Охтирського міського центру позашкільної освіти - Мала академія наук разом з дітьми обговорювали задум, пропонували власні ідеї.

   У зв’язку з карантинними обмеженнями, робота проєкту  відбулася  дистанційно. Педагоги інформувати вихованців про первоцвіти та їх захист, значення та причини зникнення первоцвітів, надавали поради по виготовленню первоцвітів різними техніками декоративно-ужиткового мистецтва. Вихованці малювали первоцвіти, виготовили  вироби на тему «Перші весняні квіти», створювали композиції з квітів,  листівки, надсилали фотороботи перших весняних квітів, розгадували онлайн  кросворд «Весняні квіти»,  вивчали пам’ятку «Першоцвіти – неповторна краса нашої природи», грали в ігри «Спробуй знайти», «Знайди пару».

   В роботі проекту взяли участь 420 вихованців гуртків мистецького напряму ОМЦПО-МАН: «Український сувенір», керівник Бабак Л.В., «Образотворче та декоративно-ужиткове мистецтво», «Кольоровий світ», керівник Шведенко Я.С., «Народна творчість» та «Українська народна іграшка», керівник Назарова Т.М., «Декоративно-ужиткове мистецтво», керівник Ткаченко А.Ю., «Гончарство», «Бісероплетіння», «Країна чарівного мистецтва», керівник Гайдуковська Т.М., «Вишивка», керівник Іваненко І.І, «Креативне рукоділля», керівник Перекрестова Н.М.

   Результатом участі у проєкті є презентація проєкту, віртуальна виставка дитячих робіт «Весна іде, красу несе», розповсюдження інформації серед населення, висвітлення роботи на міському радіо, у соцмережах, каналі Ютуб, на платформі «Всеосвіта» (свідоцтво №51377947 від 01.04.2021р.).

   Робота за даним проектом сприяла набуттю знань і вмінь вихованцями з екологічної освіти та декоративно-ужиткової творчості,  збагатила знання дітей про первоцвіти, пробудила причетність і співпереживання до всього живого і прекрасного, що нас оточує.

Підведені підсумки 1Підведені підсумки 3Підведені підсумки 4