Дбаємо про безпеку відпочиваючих

  Дбаємо про безпеку відпочиваючих 1Дбаємо про безпеку відпочиваючих 2 Сьогодні в рекреаційній зоні Гетьманського національного природного парку у Великій Писарівці фахівці відділу еколого-освітньої роботи та рекреації спільно з працівниками Державної служби України з надзвичайних ситуацій провели черговий рейд з метою недопущення нещасних випадків на воді.

   З відпочиваючими на берегах Ворскли були проведені бесіди про правила поведінки на водоймах, відповідальність батьків за життя і здоров’я дітей, про надання першої допомоги потопаючому, небезпеку купання в стані алкогольного сп’яніння.

   У ході рейду були роздані пересічним громадянам попереджувальні інформаційні листівки та розвішані в місцях відпочинку.

Ділимося першими результатами

   Ділимося першими результатами 4З 19 по 23 липня відбулася комплексна експедиція з обстеження Ворскли та заплави у Гетьманському національному природному парку. Організовано сплав на байдарках за маршрутом Климентове – Буймерівка. У заході взяли участь науковці установи та їх колеги з Київського національного університету імені Тараса Шевченка і Слобожанського НПП. На маршруті обстежили гирлові ділянки річок та місця їх впадіння у Ворсклу, оцінили стан прибережної водозахисної смуги, визначили ключові гідрохімічні показники, дослідили видовий склад риб та макробентосу. Також було відібрано проби мальків риб на виявлення відхилень у розвитку опорно-рухового апарту, що може вказувати на екологічний стан річки та її притоків.

   Вже є перші результати! Зокрема, за видовим багатством угруповань фітофільних водних безхребетних стан досліджених ділянок Ворскли може розглядатися як "добрий". Гідрохімічні показники води у Ворсклі загалом відповідають санітарно-гігієнічним нормам. Серед зареєстрованих видів риб - сом, а також занесені до Червоної книги України ялець та бистрянка, що характеризує Ворсклу як річку, де зберігається природний видовий склад риб. Занепокоєння викликає подекуди стан берегів, де виявлено не бажану забудову та подібні випадки порушень режиму прибережної водозахистної смуги. Річка та заплава за інтегрованими показниками в межах Гетьманського НПП знаходиться переважно у «доброму стані» і «ще доброму стані». Проте малі річки, їх гирлові ділянки замулені і зміненим людською діяльністю природним рослинним покривом знаходяться у «задовільному» і «незадовільному стані».

  Дані, отримані під час експедиції, дадуть основу для розробки природоохоронних рекомендацій, які будуть оприлюднені в Літописі природи Гетьманського національного природного парку та увійдуть до міжнародних баз даних.

Ділимося першими результатами 2Ділимося першими результатами 3Ділимося першими результатами 5

Проводимо запобіжні заходи щодо виникнення лісових пожеж

Проводимо запобіжні заходи щодо виникнення лісових пожеж 1Проводимо запобіжні заходи щодо виникнення лісових пожеж 2   Що таке мінералізовані смуги? Це одні з найефективніших заходів у боротьбі з лісовими пожежами. Це штучні протипожежні бір’єри, створені шляхом оголення мінерального шару лісового грунту. Використовуються вони для зупинки поширення лісових пожеж, діють як перешкода на шляху просування вогню.

  Завчасне проведення протипожежних заходів у значній мірі зменшує можливість виникнення пожежі і знижує шкоду від нього. Велику роль відіграють створені протипожежні мінералізовані смуги в лісах.

  У період найвищого класу пожежної небезпеки, на території Гетьманського національного природного парку працівниками здійснюється повторне поновлення мінералізованих смуг.

   Бережемо екосистеми від вогню!

Велотуристи з Охтирки здійснили похід І категорії складності

    Велотуристи з Охтирки здійснили похід І категорії складності 6З 7 до 15 липня юні велотуристи Охтирського міського центру позашкільної освіти-Мала академія наук учнівської молоді, в супроводі провідного фахівця з еколого - освітньої роботи Гетьманського національного природного парку Валентина Сталинського, узяли участь у велопоході І категорії складності територією 3 областей - Сумської, Полтавської та Харківської за маршрутом: м.Охтирка -с.Грунь - смт.Зіньків - с.Опішня - с. Диканька - м.Полтава - с.Коломак -с.Шарівка - с.Володимирівка - с.Городнє - м.Охтирка. За час походу діти подолали 285 кілометрів, здобули практичні навички їзди на велосипеді, вдосконалили техніку водіння та велотуризму.

   Під час походу юні туристи багато цікавого та пізнавального дізналися з історії, культури територій та населених пунктів, через які пролягав їх шлях: відвідали музей Остапа Вишні в селі Грунь, музей гончарства в селі Опішня та ін., познайомилися з духовними святинями, цікавими архітектурними спорудами, заповідними парками Диканським, Слобожанським, пам’ятками історії та природи, відомими людьми, відвідали Сковородинівські місця.

   Подорож видалася складною, але надзвичайно цікавою та захоплюючою, і допомогла загартувати та вдосконалити свої туристські знання!

Велотуристи з Охтирки здійснили похід І категорії складності 3Велотуристи з Охтирки здійснили похід І категорії складності 9Велотуристи з Охтирки здійснили похід І категорії складності 10Велотуристи з Охтирки здійснили похід І категорії складності 11Велотуристи з Охтирки здійснили похід І категорії складності 4Велотуристи з Охтирки здійснили похід І категорії складності 5

Джерело натхнення

   Джерело натхнення 216 липня читальному залі Великописарівської бібліотеки відбулася зустріч учасників творчого об’єднання «Джерело натхнення» з фахівцем відділу екологічної освіти Михайлом Обідцем. Темою зустрічі була охорона рідної природи, вклад працівників Гетьманського парку в збереження, вивчення та охорону тваринного і рослинного світу нашого краю. Учасники зустрічі читали власні вірші про красу природи, про Ворсклу, цікавились цілющими рослинами і висловили побажання пройти екологічною стежкою «Дивосвіт Слобожанщини», як тільки спаде спека. І вирішили восени спільно з працівниками Парку висадити дерева та кущі на берегах Ворскли, щоб внести свій посильний вклад в охорону довкілля.