День осіннього рівнодення - особлива дата

День осіннього рівнодення особлива дата 2День осіннього рівнодення особлива дата 1   День осіннього рівнодення - одна з двох дат на рік, коли день і ніч тривають однаково.

 23 вересня у Північній півкулі Землі розпочинається астрономічна осінь, початок якої знаменує День осіннього рівнодення. Цього дня тривалість дня та ночі приблизно збігається та дорівнює 12 годинам.З цього моменту день почне зменшуватися та досягне свого мінімуму 23 грудня, коли розпочнеться астрономічна зима. Триватиме це до дня весняного рівнодення 21 березня, після якого ніч знову скорочуватиметься.

   З давніх - давен наші предки вважали, що День осіннього рівнодення - особлива дата. Другу назву "День сили" вона отримала не просто так - в цей період кожна людина, яка володіє Таємними знаннями, може отримати підтримку Вищих сил. 

   З наукової точки зору ця подія пояснюється просто: Сонце змінює своє положення і "мігрує" з північної півкулі в південну, перетинаючи екватор. Саме тому в першій півкулі починається астрономічна осінь, а в другій - весна.

  День осіннього рівнодення є важливою датою у календарях народних святкувань по всьому світу (а в Японії навіть є офіційним святом). У давніх слов'ян цей день був пов'язаний із символічним завершенням сільськогосподарських робіт та збору врожаю. Одним з символів святкування стали ягоди горобини, якими прийнято було прикрашати оселі. З дохристиянських часів збереглися традиції готувати в цей день пироги з ягодами та капустою. Якщо врожай горобини багатий, то осінь буде дощовою, а зима холодною. Люди вважали, якщо на горобині та березі з'явилося жовте листя, то зима почнеться з ранніх заморозків і буде холодною. А ось багатий урожай жолудів обіцяє багато снігу на Різдво.Тепла та суха погода цього дня обіцяє м'яку зиму. Якщо в день осіннього рівнодення відлітають журавлі та інші птахи - чекайте суворої зими. Якщо у вересні спостерігаються грози, то осінь буде теплою.

  Згодом святкування традиції, пов'язані з осіннім рівноденням, стали частиною святкувань Різдва Богородиці. 

Здійснили віртуальну екскурсію Гетьманським парком

 Здійснили віртуальну екскурсію Гетьманським парком 1 Здійснили віртуальну екскурсію Гетьманським парком 2  Національні природні парки України – надбання та дорогоцінний скарб природної та історико-культурної спадщини народу.

 Такою була тема зустрічі фахівців відділу еколого-освітньої роботи та рекреації Гетьманського НПП у бібліотеці Великописарівської громади 22 вересня.

 Земля, вода, рослинний та тваринний світ парків мають рекреаційне значення та служать для виховання молоді у дусі патріотизму, шанування рідної природи та історико-культурної спадщини.

    Учасники зустрічі здійснили віртуальну екскурсію екологічною стежкою «Дивосвіт Слобожанщини», згадали різноманіття рослинного та тваринного світу нашої місцевості, обговорили способи використання цінних рослин парку.

День без автомобіля

  День без автомобіля1 22 вересня в багатьох країнах світу відзначається Міжнародний день без автомобілів. Цього дня заради збереження довкілля та здоров’я люди використовують велосипеди чи взагалі стають пішоходами.

   З метою відповідального ставлення до навколишнього середовища, скорочення шкідливих викидів та свідомого екологічного способу життя за співпраці заступника начальника відділу еколого-освітньої роботи та рекреації Гетьманського національного природного парку Наталії Євдокимової та керівника гуртка «Туристично-краєзнавчі сплави та походи» Комунального закладу позашкільної освіти Палацу дітей та юнацтва Тростянецької міської ради Лариси Усенко для вихованців гуртка відбулося екологічне заняття «Автомобіль - наш друг, але велосипед – краще!». Діти ознайомилися з історією виникнення Міжнародного дня без автомобілів, як вони негативно впливають на екологію, повторили правила дорожнього руху і безпечної їзди на велосипедах та визначили у змаганнях Кращого велосипедиста. У рамках відзначення цього Дня вихованці гуртка підготували пізнавальні інформаційні листівки та взяли участь у екоакції «День без автомобіля». Головним завданням цього заходу було привернути увагу до проблеми забруднення атмосферного повітря транспортними засобами, зменшити шумове навантаження, сприяти розвиткові альтернативних видів пересування, переконати водіїв скористатися у цей день громадським транспортом.
Дослухавшись порад, люди можуть хоча б на один день знизити ступінь викидів в атмосферу та вплинути позитивно на екологію свого міста.

день без автомобіля 7день без автомобіля 6день без автомобіля 3

Мирне небо очима дітей

Мир на землі – це затишок і тиша,
Це сміх дитячий і душі політ,
Коли поет чарівні вірші пише
Про незвичайний, дивовижний світ!
    У сучасному світі МИР – це найбільша цінність та мрія. Адже нестабільність, страх та насилля – не просто лякають, не дають можливість розвиватися країнам, державам, народам а й знищують ... Саме тому існує цей день – Міжнародний день МИРУ, який святкується в усьому світі 21 вересня.
    Ще донедавна для всіх українців мир був повсякденною реальністю. Проте на даний час – це найбільша мрія! Сьогодні кожен українець − дорослий і малий, робить все що може, для порятунку рідної землі.
   За ініціативи провідного фахівця з екологічної освіти Гетьманського національного природного парку Наталії Кварти до Міжнародного деня МИРУ, було проведено творчий челендж на тему: «Мирне небо очима дітей» у дистанційному форматі. До якого долучилися учні ЗОШ №1, класний керівник Кривоколіско Т.А..
    Діти України мріють про мирний і світлий сонячний день! Саме заради здійснення всіх дитячих мрій та сподівань, заради їхнього щастя, наші воїни готові долати всі труднощі і перешкоди.
    МИ ПЕРЕМОЖЕМО! СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!

Фото робіт  https://www.facebook.com/356544214434665/posts/pfbid0GhqARKNMseG62C543DSY69jRMVAfdtJkHhCiPQkRPSUWH5FuqrtLU2rhTBQrkaCtl/

 

Моя мрія - мирне небо над головою

    Найбільше у світі щастя – це мир.
    21 вересня світ відзначає Міжнародний день Миру. В Україні за указом президента цей день відзначають з 2002 року. На сьогодні для нашої держави це свято є особливо значимим. Воно покликане змусити кожного не тільки задуматись, але й зробити що-небудь дієве заради спокою на Землі. Мир – це щоденна праця кожного громадянина задля вдосконалення, розвитку і спокою у країні. Кожен свідомий українець мріє про якнайшвидше припинення бойових дій, про повернення рідних, близьких, друзів, про мирне небо над головою, про світле майбутнє дітей, про загоєння нестерпних ран у людських серцях.
    Тому напередодні свята провідна фахівцівчиня з екологічної освіти Гетьманського національного природного парку Оксана Суслова організувала фоточелендж "Моя мрія - мирне небо над головою" у дистанційному форматі, у якому взяли участь учні Литовського навчально виховного комплексу: загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів - дошкільного навчального закладу Чернеччинської сільської ради Охтирського району , Хухрянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (опорного закладу освіти) Чернеччинської сільської ради Охтирського району, Охтирської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів імені Бориса Антоненка-Давидовича та вихованці еколого-натуралістичного напрямку Охтирського міського центру позашкільної освіти – Малої академії наук. Діти фотографували хмаринки і домальовували свої фантазії .
    Дякуємо всім дітям, які надіслали свої роботи, за вашу творчість, небайдужість, жагу до мирного неба України!
    Нехай мир супроводжує Вас у всьому, а над Україною завжди буде чисте небо!
    Бережіть себе і близьких. Ми за мир у всьому світі, країні, родині, школі!

Фото робіт   https://www.facebook.com/356544214434665/posts/pfbid035UpxambUzmicbdHbvj3ZiioJtBUFoguaUt41ngJjLeH7GFknrgqpjE8txQfUdJktl/

Моя мрія мирне небо над головоюМоя мрія мирне небо над головою 1Моя мрія мирне небо над головою 2