Повідомлення СДО Гетьманського НПП за травень 2020р.

   За травень місяць службою Державної охорони Гетьманського національного природного парку було складено10 протоколів про адміністративні правопорушення вимог природоохоронного законодавства:

- порушення правил рибальства – 5 протоколів;

- засмічення території – 2 протоколи;

- пересування на плавзасобах в нерестовий період – 2 протоколи;

- розведення багаття – 1 протокол.

   Всього з початку 2020 року складено протоколів про адміністративні правопорушення вимог природоохоронного законодавства – 54.

  За травень місяць службою Державної охорони Гетьманського національного природного парку було складено 1 акт про виявлення правопорушень вимог природоохоронного законодавства:

- грубе порушення правил рибальства – 1 акт;

- вилучено знарядь незаконного добування водних живих ресурсів (сітки – 3 шт.).

   Всього з початку 2020 року складено актів про виявлення правопорушень вимог природоохоронного законодавства – 17.

Відбулися пожежно-тактичні навчання

   Писарівське відділення навчання 1Писарівське відділення навчання 2Мабуть, найбільша біда для лісів України – пожежі, які небезпечні не тільки тим, що гинуть дерева, звірі, птахи, комахи, а часто жертвами вогняної стихії стають люди, серйозної шкоди наноситься сільськогосподарським об’єктам і населеним пунктам.    

 Працівники Охтирського та Великописарівського природоохоронних науково-дослідних відділень Гетьманського національного природного парку пройшли навчання з тактики гасіння по боротьбі з лісовими пожежами, метою яких було на практиці відпрацювати взаємодію щодо ліквідації надзвичайної ситуації, пов’язаної з пожежею у лісовому масиві.

 Працівники Великописарівського природоохоронного науково-дослідного відділення були залучені до таких навчань 25 травня разом з 13 Державною пожежно - рятувальною частиною 3 Державного пожежно- рятувального загону Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області та «ДП» Великописарівським агролісгоспом. У проведенні навчань була задіяна така спецтехніка: трактор МТЗ- 82 з агрегатом для перевезення води та АЦ-4-60.

  26 травня 2020 року працівники Охтирського природоохоронного науково-дослідного відділення Гетьманського національного природного парку пройшли спільне навчання разом з 6 Державною пожежно - рятувальною частиною 3 Державного пожежно- рятувального загону Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області та з «ДП» Охтирське лісове господарство. У проведенні навчань була задіяна така спецтехніка: 6 ДПРЧ: АЦ-4-60; «ДП» Охтирське лісове господарство: АЦ-40 (130) 63Б; Гетьманський НПП: АЦ-40-43118.

 Під час пожежонебезпечного періоду, який триває нині, одне з головних завдань для працівників Гетьманського національного природного парку, лісогосподарських підприємств, пожежних підрозділів місцевої та відомчої пожежної охорони – недопущення пожеж у лісових масивах, а у випадку їх виявлення – вчасна локалізація для можливості подальшої ліквідації.

Навчання 1Навчання 3Навчання 4

 

 

22 травня 2020 року Міжнародний день біологічного різноманіття

    біорізноманіття«Біорізноманіття» - це різноманітність живих організмів з усіх джерел, включаючи, серед іншого, наземні, морські та інші водні екосистеми і екологічні комплекси, частиною яких вони є, різноманіття екосистем.

   Організація Об'єднаних Націй оголосила 22 травня Міжнародним днем ​​біологічного різноманіття для підвищення розуміння та обізнаності людства з питання біорізноманіття. Цю дату було обрано адже 22 травня 1992 року відбулося прийняття тексту Конвенції про біологічне різноманіття.

    Кожного року День біорізноманіття має свою тему, що обирається секретаріатом Конвенції. Цьогорічною темою є  гасло «Наші рішення - в природі».

  В реаліях коли глобальне співтовариство вимушене переглянути своє відношення до навколишнього природного середовища, одне є зрозумілим: незважаючи на всі наші технологічні досягнення, ми повністю залежні від здорових і різноманітних екосистем для забезпечення себе водою, продуктами харчування, медикаментами, одягом, паливом, енергією та, зрештою, притулком. Гасло «Наші рішення - в природі» підкреслює надію, солідарність та важливість спільної роботи на всіх рівнях для побудови майбутнього життя у гармонії з природою.

   2020 рік - це рік випробувань, роздумів, можливостей та рішень. Від кожного з нас очікується, що ми будемо «будуватись краще», використовуючи цей час для підвищення стійкості націй та громад, коли ми одужаємо від пандемії. 2020 рік - це рік, коли, як ніколи, світ може сигналізувати про сильну волю до глобальних дій, які «згорнуть криву» втрати біорізноманіття на користь людям та всьому життю на Землі.

 Більше інформації щодо Міжнародного дня біорізноманіття можна знайти за посиланням: https://www.cbd.int/idb/2020.

Щодо ситуації на річці Ворсклиця в межах Гетьманського НПП на території Великописарівського району(поблизу с. Катанське)

   За результатами розгляду повідомлено, що Державною екологічною інспекцією у Сумській області (підрозділ, який проводить вимірювання –Відділ інструментально-лабораторного контролю), яка уповноважена на право проведення вимірювань, не пов’язаних з оцінкою відповідності продукції, процесів та послуг, у сфері законодавчо регульованої метрології під час контролю стану навколишнього природного середовища (наказ Державної екологічної інспекції України No 41 від 28.01.2019), проведено вимірювання показників складу та властивостей у пробі поверхневої води з річки Ворсклиця, відібраної працівниками Парку.

  Якість води у відібраній пробі, в цілому, відповідає встановленим гранично –допустимим концентраціям (далі ГДК) для водойм рибогосподарського використання, за виключенням таких показників, як нітрити, залізо та БСК5(БСК називають кількість розчиненого кисню, виражену у міліграмах, необхідну для окислення органічних сполук, які знаходяться у 1 дм 3 води в аеробних умовах в результаті біохімічних процесів): перевищення вмісту нітритіву 3,8рази в порівнянні з ГДК; заліза у 2,1 рази в порівнянні з ГДК; по БСК5–у 2,6 рази у порівнянні з ГДК. Зростання таких показників, як нітритита біологічне споживання кисню, свідчать про збільшення кількості органічних речовин в річковій воді, від яких у значній мірі залежать умови для збереження необхідного рівня вмісту кисню у річках та сприятливих умов життєдіяльності живих організмів у воді. Але ситуація не є критичною. Підвищений вміст заліза в річці Ворсклиця притаманний для річок нашої області, у зв’язку з близьким розташуванням Курської магнітної аномалії.

Увага, інформуємо.

   07.05.2020р. службою державної охорони Гетьманського національного природного парку в кварталі 30 виділ 4 (поблизу с. Катанське) Великописарівського природоохоронного науково-дослідного відділення Гетьманського національного природного парку було виявлено факт забруднення води в р. Ворсклиця. Вода набула сіро-коричневого кольору з характерним запахом продуктів життєдіяльності тваринного походження. Характерне забруднення спостерігається в верх за течією р. Ворсклиця до межі з кордоном з Російською Федерацією.

   08.05.2020р. о 06:00 год. було взято пробу води в р. Ворсклиця (с. Катанське, біля бетонного мосту). Вказану пробу направлено для проведення відповідного експертного аналізу.