За інформацією ГУ ДСНС України у Сумській області.

За минулу добу на Сумщині піротехніки ДСНС виявили та знищили 7 вибухонебезпечних предметів
6 червня на території Сумської області, піротехнічними підрозділами ДСНС України, виявлено та знищено 7 вибухонебезпечних предметів, а саме артилерійські снаряди різних калібрів, мінометні міни, постріл гранатомету та ручну гранату. Дані боєприпаси були виявлені на територіях Конотопського, Сумського, Охтирського та Шосткинського районів.
Рятувальники вкотре застерігають громадян бути уважними та обережними, у разі виявлення вибухонебезпечних та інших підозрілих предметів, не наближатися до них, а тим більше не чіпати, не намагатися перенести або розібрати. Відійдіть на безпечну відстань, не менше 100 метрів, тим шляхом, яким прийшли та зателефонуйте в оперативні служби за номерами «101» або «102».

За інформацією ГУ ДСНС України у Сумській області 1За інформацією ГУ ДСНС України у Сумській області 2За інформацією ГУ ДСНС України у Сумській області 3За інформацією ГУ ДСНС України у Сумській області 4За інформацією ГУ ДСНС України у Сумській області 5

Як вберегти природу?

Вироби з пластику, зокрема пляшки ввійшли у наше життя різко й надовго.. Пластикова тара має дуже тривалий термін розпаду. Вона чи то пак матеріал, з якого вона зроблена, практично не піддається утилізації, а спалювати її небезпечно. Отож, постають одвічні питання – що робити, як вберегти природу?
До Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища, який весь світ відзначає 5 червня, провідний фахівець з екологічної освіти Наталія Кварта завітала на відкриття лаунж-зони для дітей «Бібліотека під липами – територія розваг та відпочинку» до Охтирської центральної публічної бібліотеки де провела екологічний майстер-клас «Друге життя пластиковій пляшці». Під час заняття діти дізналися, що під впливом сонячного світла, повітря та води розкладання пластику складає кілька сотень років, про величезну шкоду яку завдає пластик довкіллю, і найголовніше, чим можна замінити вироби з пластику в повсякденному житті. Разом з дітьми ми дали друге життя пластиковій пляшці, виготовивши разом цікаві горщики для квітів.
Використані пластикові пляшки краще не викидати у сміття, а здавати на переробку з метою подальшого їх застосування у різних галузях промисловості. Збережемо природу разом!

Як вберегти природу 1Як вберегти природу 2Як вберегти природу 3Як вберегти природу 4Як вберегти природу 5

Збереження флори Гетьманського НПП

6 червня 2023 року фахівці відділу екологічної освіти та рекреації Гетьманського НПП Михайло Обідець та Віктор Гонтаренко зустрілись з колективом працівників Великописарівської селищної бібліотеки. Темою зустрічі на початку літнього сезону була різноманітність і збереження рідкісних і червонокнижних видів рослин на території Гетьманського парку.
До зустрічі працівники бібліотеки підготували цікаву виставку літератури на екологічну тематику. Фахівці парку в доступній формі ознайомили присутніх з рослинним світом краю. Особливу увагу звернули на необхідність збереження природи в умовах воєнного стану.

Збереження флори Гетьманського НПП 1Збереження флори Гетьманського НПП 2Збереження флори Гетьманського НПП 3

Вплив війни на «заповідні діаманти» України

5 червня у Всесвітній день охорони навколишнього середовища, провідний фахівець з екологічної освіти Наталія кварта завітала до музейного кіно клубу «DOCUпанорама» проєкту «DOCU ДІЄ 2.0» (модератор Людмила МІЩЕНКО) де переглянули фільм «Заповідник Асканія Нова» (режисер фільму Андрій Литвиненко). За словами режисера, образ Асканії - це образ дуже цінного, заповідного діаманта.
Сюжет фільму розгортається навколо чотирьох героїв із цілковито різними характерами, долями та цілями. Проте їх поєднує одне – бажання зберегти життя серед найбільшої в Україні оази, що наразі стрімко втрачає свою унікальність.
Модератор кіноклубу Людмила МІЩЕНКО зосередила увагу присутніх про життя заповідника в умовах окупації, як війна впливає на екологію півдня України.
Експертом на кінопоказі виступила Наталія КВАРТА зазначила: "Особливо великої шкоди зазнали території Гетьманського національного природного парку. Військові дії є одним із негативних факторів впливу на життя птахів та звірів та ареал їхнього розселення. На даний час туристичні послуги парком не надаються. Чекаємо перемоги для відновлення повноцінної рекреаційної роботи."
Після перегляду глядачі обговорили екологічну небезпеку, збитки, які війна наносить природі України.
«DOCU / CLUB Фінансується Посольством Швеції в Україні, Національним фондом на підтримку демократії (NED) та Fondation de France.
#docuclub
#docuclub
#docu_показ

Вплив війни на заповідні діаманти України 1Вплив війни на заповідні діаманти України 2Вплив війни на заповідні діаманти України 3

5 червня – Всесвітній день охорони навколишнього середовища

Щорічно 5 червня відзначається Всесвітній день охорони навколишнього середовища.
Цього року відбувся захід присвячений 51-ріцниці Всесвітнього Дня охорони навколишнього середовища. На запрошення Департаменту захисту довкілля та енергетики Сумської обласної державної адміністрації співробітники Гетьманського національного природного парку прийняли участь в цьому заході який був проведений на теренах Сумського національного аграрного університету.
Відзначення цього Дня розраховане на те, щоб привернути увагу громадського суспільства до проблем довкілля, підкреслити гостру необхідність у зміні відношення людини до природи, підвищити екологічне виховання громадян.

В цей день слів подяки заслуговують не тільки працівники природно-охоронної галузі, але й люди багатьох дотичних професій, а також усі ті, хто власною працею та звитягою на користь довкілля допомагає державі вирішувати екологічні проблеми, втілювати в життя ідеї сталого розвитку.

Саме до відзначення цього Дня приурочено підведення підсумків та відзначення грамотами Сумської обласної ради, Сумської державної адміністрації, Департаменту захисту довкілля та енергетики Сумської державної адміністрації працівників природоохоронної галузі та їх ветеранів.

Всесвітній день охорони навколишнього середовища 1Всесвітній день охорони навколишнього середовища 2Всесвітній день охорони навколишнього середовища 3Всесвітній день охорони навколишнього середовища 4Всесвітній день охорони навколишнього середовища 5