Цікавий одноденний велопохід

   21 жовтня пройшов одноденний велопохід, який провів провідний фахівець з рекреації Гетьманського національного природного парку Сталинський В.О. по території Чернеччинської ОТГ Охтирського р. через села Чернеччина, Риботень, Журавне, Попелище, Лутище, Українка, Хухра- майже повністю по території Гетьманського національного природного парку. Участники походу мали можливість побачити красу осінніх лісів, лугів, помилуватися заплавою р. Ворскла з Риботенської гори, побувати в дерев'яній церкві - монастирі Архангела Михаїла с. Журавне, в маєтку пана Виноградова ,будівлі 1902 р., що в селі Лутище. Цей будинок-одночасно і школа, і музей, де збереглися тогочасна ліпнина, двері, вікна, каміни, підлога, навіть амфора скіфських часів. Для учасників велопоходу вихідний пройшов вдало та приніс масу позитивних емоцій.

велопохід до с. Журавневелопохід до с. Журавне 1велопохід до с. Журавне 3

Спалювання листя – шкода довкіллю!

Неодноразово повідомлялося про шкідливість спалювання сухих рослинних залишків. Але, на жаль, проблема і далі залишається актуальною. Кожного року саме восени, коли починає опадати пожовкле листя, мешканці міста зіштовхуються з проблемою, коли не можна вільно дихнути через надмірне задимлення повітря. Саме тому за співпраці відділу екологічної освіти Гетьманського національного природного парку та гуртківців Тростянецького палацу дітей та юнацтва була проведена екологічна акція «Спалювання листя-шкода довкіллю», де дітки провели роз’яснювальну роботу серед пересічних громадян про негативні наслідки для здоров’я людини при спалюванні листя та вручили роздруковані еколистівки з проханням не засмічувати навколишнє середовище шкідливими викидами у вигляді диму від опалого листя.

акціяакція листя0акція листя1акція листя4акція3акція5

Дитячо-юнатцька еколого-патріотична гра "Паросток"

   екогра Паростокекогра Паросток 1До Дня захисника України та Дня козацтва на території Великописарівської районної станції юних натуралістів проведена Дитячо-юнатцька еколого-патріотична гра "Паросток". Керівники гуртків для вихованців організували географічну, екологічну та патріотичну зупинки. Діти взяли участь у орієнтуванні на місцевості за компасом, сонцем, годинником, зорями, місцевими прикметами; ознайомилися з фенологічними спостереженнями за програмою GLOBE. Цікавою виявилася патріотична зупинка, де учні  мали змогу проявити свою любов до рідного краю, батьківської хати, оберегів відповідаючи на запитання народознавчої вікторини. У масових заходах взяв участь провідний фахівець з екологічної освіти Гетьманського НПП Михайло Обідець.

Уроки добра до Дня захисту тварин

 

Наш світ поділений кордонами умовно. Екологічна проблема спільна у всіх народів. Тому кожен житель планети Землі, кожна країна – несуть відповідальність перед людством за збереження природи нинішнього й майбутнього. Уроки добра провели понад тисячі шкіл України, приурочені до Всесвітнього дня захисту тварин, що відзначався 4 жовтня. Долучилися до цього заходу й учні Тростянецької школи №5 та гуртківці Палацу дітей та юнацтва. Заняття проведені Гетьманським національним природним парком пройшли під девізом «Ми відповідаємо за тих, кого приручили». На екологічних уроках добра діти більше дізналися про тваринний світ Сумської області, ознайомилися з правовими аспектами захисту тварин, обговорили проблему захисту бездомних котів і собак та з задоволенням розповідали про своїх домашніх улюбленців. По завершенню занять школярі зробили висновок : не забувати про те, що ми одна велика сім’я на планеті, й роблячи добру справу, допомагаючи нашим меншим братам, ми допомагаємо собі.

день захисту тварин 5 шк 6

день захисту тварин 5 шкдень захисту тварин 5 шк 1день захисту тварин 5 шк 4день захисту тварин 5 шк 10день захисту тварин 5 шк 11день захисту тварин 5 шк 12день захисту тварин 5 шк 7день захисту тварин 5 шк 9

Ми відповідаємо за тих, кого приручили

   4 жовтня у світі відзначається Міжнародний день захисту тварин. Цей день покликаний об’єднати людей у збереженні тваринного світу, запобіганні жорстокого поводження та небайдужості до їх існування. Заведено вважати, що започаткований він на зустрічі екологів у 1931 році у Флоренції, а також мав на меті висвітлити важке становище видів, що знаходяться під загрозою зникнення. З цієї нагоди для гуртківців Тростянецького палацу дітей та юнацтва заступник начальника відділу екологічної освіти Гетьманського національного природного парку Н. Євдокимова провела екологічні заняття, із закликом відмовитися від споживчого і жорстокого поводження до "братів наших менших", починаючи з домашніх тварин і закінчуючи представниками дикої природи, яких щороку стає все менше. Крім того, Всесвітній день тварин — це привід нагадати підростаючому поколінню про їхню відповідальність за домашніх тварин, які для багатьох стали дійсно незамінними членами сім'ї. Не забуваймо, що ми одна велика сім’я на цій маленькій планеті, робімо частіше добрі справи, допомагаючи братам нашим меншим!

день твариндень тварин 1день тварин 2день тварин 3день тварин 4день тварин 5день тварин 6день тварин 7з днем захисту тварин