Затримано підозрюваного в скоєнні кримінального злочину

браконьєрство   21 лютого о 20-00 годині було затримано підозрюваного в скоєнні кримінального злочину. Працівники відділу служби державної охорони Гетьманського НПП під час проведення рейду на території Кам’янської сільської ради в межах Парку виявили тушу вбитої з вогнепальної зброї дикої свині, біля якої знаходився мешканець одного з сіл Тростянецького району. Двом іншим підозрюваним вдалося зникнути з місця події. Спільно з працівниками Тростянецького відділу поліції, які прибули на місце скоєння злочину за викликом працівників Парку, складено відповідні процесуальні матеріали кримінального провадження та вказаного громадянина було доставлено в районний відділ поліції. Ведеться слідство.

Збережемо водно-болотні угіддя!

библіотека1бібліотека2Почуття відповідальності за довкілля не виникає сомо собою, воно стає наслідком цілеспрямованої просвітницької та виховної роботи. З 8 по 15 лютого у Тростянецькій районній бібліотеці для дітей ім. Лесі Українки проходив тиждень присвячений Всесвітньому дню водно-болотних угідь, організований відділом екологічної освіти Гетьманського національного природного парку та бібліотекарями під девізом «Навчаємо інших бути обізнаними про водно-болотні угіддя». Заступник начальника відділу екологічної освіти Н. Євдокимова розповіла про гідрологічні заказники Гетьманського парку та зазначила, що водно-болотні угіддя важливі для життя та процвітання людства: вони дають прісну воду та забезпечують продуктами, вони підтримують величезне різноманіття форм життя на нашій планеті, захищають наші береги, вбираючи воду під час повеней. Основним завданням проведених заходів є підвищення обізнаності людей щодо взаємозалежності між водою і водно-болотними угіддями, формування екологічної культури, залучення підростаючого покоління до практичної природоохоронної діяльності на основі набутих знань.

Вода, як основа життя

  P 20180201 111608Водне середовище – це дивовижний світ, який чарує нас своєю свіжістю і чистотою. Він близький людству з моменту зародження життя, і його значення просто неможливо переоцінити, адже вода – це, в принципі, і є життя, оскільки все живе живиться її цілющою чарівною силою. Саме вода та необхідність її збереження стали головною темою розповіді провідного фахівця з екологічної освіти Гетьманського НПП Зузи Ірини на екологічних годинах,присвячених Всесвітньому дню водно –болотних угідь,у Охтирській ЗОШ №1: 1-А клас (кл. кер. Мирошніченко Ольга Миколаївна), 1-Б клас (кл. кер. Приходько Наталія Григорівна), 1-В клас (кл. кер. Борисенко Любов Григорівна), 2-А клас (кл. кер.Громак Жанна Дмитрівна), які проходили з 26 січня по 9 лютого 2018 року. Давно відомо, що всі явища природи на нашій планеті підпорядковані її неймовірно суворим законам, не є винятком і круговорот води. Ніщо живе не може існувати без води: будь то рідкі краплі, що зрошують пустелю, або потужні зливи, дзюркотливі струмочки або мирні річкові потоки, легкий морський бриз або нищівні океанські хвилі.Точно так без води неможливо уявити життя кожного з нас, адже - це одна з головних складових людського організму. Вода підживлює кожну клітинку нашого тіла. Вона дарує оновлення і молодість, небувалу енергію і красу. Як і весь навколишній світ, людина завжди радіє спілкуванню зі стихією води. Воду п’ють і ліси, і поля. Без неї не можуть жити ні люди, ні птахи, ні звірі. Вода допомагає людині виробляти електроенергію, працюючи на гідроелектростанціях. По воді перевозяться мільйони тонн вантажів та пасажирів. Без води неможливо зробити ні ліки, ні цукерки, ні гуму, ні тканину, та й взагалі, практично нічого. Вода – основа та джерело життя і одне з найцінніших багатств людини.

P 20180125 110906P 20180125 121617P 20180201 100550

 

Відзначили День водно-болотних угідь. (Водно-болотні угіддя для збалансованого розвитку міст)

        наук практ1    Гетьманський національний природний парк 2 лютого провів науково-практичний семінар «Водно-болотні угіддя для збалансованого розвитку міст», який пройшов у актовій залі Тростянецького палацу дітей та юнацтва.

             У роботі семінару прийняли участь науковці Сумського державного педагогічного університету ім. А.С.Макаренка, Гетьманського національного природного парку, представник Боромлянського міжрайонного управління водного господарства, команди вихованців Великописарівської станції юних натуралістів (кер. Драгун З.П., Мовчан О.М.), Охтирського міського центру Малої академії наук та учнівської молоді (кер. Хорошун В.В.), Тростянецького палацу дітей та юнацтва (кер. Лантух О.В.).

             На семінарі обговорювалось питання важливості екосистем водно-болотних угідь для підтримки здорового та екологічно безпечного навколишнього природного середовища в містах та населених пунктах. По завершенню семінару було проведено командні змагання юних учасників на тему заходу: «Водно-болотні  угіддя  для нашого  майбутнього - стале  джерело засобів  для  існування», яка підкреслює важливість водно-болотних угідь як джерела основних засобів для  існування та забезпечення добробуту людей. За результатами проведених заходів та підсумками екологічної гри - конкурсу були визначені та нагороджені переможці.

наук практнаук практ 1наук практ 2наук практ 3наук практ 4наук практ 5наук практ 6наук практ 7наук практ 8наук практ 9наук практ 10наук практ 11

 

Плідно працювала Науково-технічна рада

1 лютого 2018 року пройшло перше засідання оновленого складу Науково-технічної ради Гетьманського національного природного парку. На засіданні було розглянуто низку важливих питань необхідних для подальшої роботи установи:

     1. Про внесення змін до Проекту організації території Гетьманського національного природного парку, охорони, відтворення та рекреаційного використання його природних комплексів та об’єктів;

     2. Про затвердження розробленого п’ятирічного плану заходів Гетьманського національного природного парку на 2018-2022 роки;

     3. Про затвердження туристичного водного маршруту для сплавів на байдарках по р. Ворскла;

     4. Про затвердження плану заходів для контролю за станом популяції стерляді та інших біоресурсів;

     5. Про розгляд клопотань щодо проведення лісогосподарських заходів в межах Парку суб’єктами господарювання.

Науково технічна рада ГНПП1Науково технічна рада ГНПП2Науково технічна рада ГНПП3Науково технічна рада ГНПП4Науково технічна рада ГНПП5Науково технічна рада ГНПП6