Вчимо цінувати й оберігати природні ресурси

   Дитина активно пізнає всі сфери людського життя, а особливо цікавиться природним середовищем. Її допитливість охоплює все: від способу життя найдрібнішої комахи до влаштування Всесвіту. Завдання    фахівців екологічної освіти — не лише пояснити дитині, чому небо блакитне, а трава зелена. Потрібно також навчити її цінувати й оберігати природні ресурси, усвідомлювати наслідки своєї діяльності для довкілля. 

   До учнів 2-го інклюзивного та 3 класів Пологівського НВК завітала провідний фахівець з екологічної освіти Гетьманського національного природного парку Суслова Оксана, яка розкрила секрети життя їжака.

   Школярі переглядали відео, обговорювали цікаві моменти та брали участь у майстер-класі.

   На екозаняттях діти  знайомляться з природним середовищем планети Земля та Всесвітом як цілісним організмом, у якому взаємодіють повітря, вода, ґрунт, рослини, тварини, люди, Сонце, Місяць тощо.

Вчимо цінувати й оберігати природні ресурси 2Вчимо цінувати й оберігати природні ресурси 4Вчимо цінувати й оберігати природні ресурси 3

Звідки походить історія журавля?

   Журавель - це символ свободи, вірності та любові. Він завжди був улюбленцем українського народу. З давніх часів письменники всього світу намагалися донести до людей наскільки сильні, мудрі і величні ці птахи. Більшість людей бачить його тільки на малюнках або відео, а вихованцям КЗПО Палацу дітей та юнацтва Тростянецької міської ради (керівник гуртка Лариса Усенко) поталанило побачити справжнього на запрошення Краснікова М.О. у музеї Нескучанського лісництва .

   Заступник начальника відділу еколого-освітньої роботи Гетьманського національного природного парку Наталія Євдокимова розповіла школярам про цікаві факти з життя журавлів, походження цього птаха, про їх повсякденне життя та поведінку, харчування, основні середовища існування на території Гетьманського парку й загалом в Україні. Занепокоєння у дітей викликала інформація про те, що сірий журавель рідкісний вид і занесений до Червоної книги, тому цей птах потребує турботливого ставлення з боку людини. Знищення місць гніздування, вирубування лісу, осушування водно-болотних угідь, використання отрутохімікатів призводять до зменшення чисельності журавля.

   Щира зацікавленість та бажання до пізнання тваринного світу рідного краю засвідчує позитивний розвиток виховання підростаючого покоління в дусі природоохоронного світосприйняття.

   Інтерактивною та найбільш захопливою частиною спільної роботи для юних дослідників стало творче конкурсне завдання, у якому дітлахи зображали журавля сірого з природного матеріалу.

Звідки походить історія журавля 1Звідки походить історія журавля 2Звідки походить історія журавля 5Звідки походить історія журавля 7Звідки походить історія журавля 6Звідки походить історія журавля 11

У природи є свої правила

   13 вересня фахівці відділу еколого-освітньої роботи та рекреації Гетьманського НПП відвідали навчальний заклад у селі Попівка Великописарівської громади. Провели зустріч з учнями 5-9 класів, під час якої обговорили стан навколишнього середовища та значення Парку для вивчення, відтворення та збереження природи.

   Також було проведено конкурс на краще знання флори і фауни нашої місцевості, переможцям були вручені подарунки.

У природи є свої правила 1У природи є свої правила 2У природи є свої правила 3

 

Летять, летять журавлики…

Летять летять журавлики 3Летять летять журавликиОй, як жалко мені літа
І журавликів моїх.
Та не буду я тужити,
Бо весною стріну їх!

(М. Познанська)

   Український народ дуже любить журавлів. Навесні ми ніжно кличемо їх веснянками, а восени сумно проводжаємо довгі журавлині ключі у вирій.

   12 вересня світ відзначає Міжнародний день журавля. Напередодні цього дня працівник Гетьманського НПП провідний фахівець з екологічної освіти Кварта Наталія провела екологічне заняття учням 1-Б класу (класний керівник Ягодзинська Н.Ю.) Охтирської ЗОШ №3.

   На уроці маленькі «чомучки» дізналися багато цікавого про цих величних птахів. Зображення журавля прикрашає символіку багатьох природоохоронних організацій по всьому світу, в тому числі, зображення сірого журавля є символом Гетьманського НПП. Також цікавим фактом є те, що рекорд висоти польоту належить сірим журавлям, які перелітають Гімалайські гори на висоті майже 10 км. Це висота польотів реактивних лайнерів! По завершенню зіграли у вікторину, завдяки якій діти краще засвоїли інформацію. Доброї тобі зимівлі, ми чекаємо тебе навесні назад додому, дорогий Журавель!

 

Паперові журавлики

   У кожній країні і у кожного народу є свої певні символи, за якими їх дізнаються інші. Одним із таких знаків або символів, відомих всьому світу, є паперовий журавлик. Фігурка цієї птиці символізує виконання бажань і обіцяє велику радість.

  Саме таку радість, напередодні Міжнародного дня журавля, 10 вересня провідний фахівець з екологічної освіти Гетьманського НПП Кварта Наталія подарувала учням 4-А класу (класний керівник Крощенко О.М.) Охтирської ЗОШ №3, провівши майстер-клас по виготовленню орігамі журавлика.

  Під час роботи діти прослухали цікаві факти, прикмети і навіть легенди про журавлів.

  Тримаючи в руках паперову пташку, діти вірять, що поселять в наші душі більше любові і добра, вірності і надії!

Майстер клас 4 А1Майстер клас 4 Акл14 А майстер клас1

 

Про природу школярам

   9 вересня фахівці Гетьманського національного природного парку відвідали Братеничанську філію Великописарівської школи. Михайло Обідець, фахівець з екологічної освіти, провів з учнями 1-4-х класів бесіду на тему «Багатство і різноманіття природи нашого краю та значення Гетьманського НПП для збереження довкілля». Також була проведена гра в шкільному саду «Знайдіть знайому вам рослину».

Про природу школярам 1Про природу школярам 3Про природу школярам 4

Шкільний туризм як важливий засіб виховання, оздоровлення та дозвілля

   Все більшого поширення серед виховання учнівської молоді набуває туризм. Він має велике значення, яке з часом буде все більше зростати.

    9 вересня у Пологівському НВК з нагоди Всесвітнього дня здоров'я провідними фахівцями з екологічної освіти та рекреації Гетьманського національного природного парку Сусловою Оксаною та Сталинським Валентином організовані та проведені вже традиційні у вересні змагання зі спортивного туризму серед учнів 2-9 класів. 4 команди, 4 станції та декілька годин титанічних зусиль зробили свою справу. Діти пізнавали нове, згадували те, що знали, згуртовувались і впевнено йшли до перемоги.

  Мета змагань - розвиток і подальше впровадження шкільного туризму як важливого засобу виховання, змістовного дозвілля та відпочинку дітей , популяризація туризму як виду спорту та здобуття учнями знань, умінь, навичок, необхідних для повсякденного життя.

   Туризм має особливе значення для виховання в усіх країнах, де дбають про підростаюче покоління.

Шкільний туризм як важливий засіб виховання оздоровлення та дозвілля 1Шкільний туризм як важливий засіб виховання оздоровлення та дозвілля 2Шкільний туризм як важливий засіб виховання оздоровлення та дозвілля 3

Відбувся традиційний семінар-нарада

  Відбувся традиційний семінар нарада 1 07 вересня в районі  с. Климентове на території Литовського бору пройшов  осінній семінар-нарада соціальних партнерів: Гетьманського національного природного парку, Охтирського міського краєзнавчого музею, Охтирського  міського центру позашкільної освіти-Мала академія наук учнівської молоді на тему:  «Використання рекреаційних можливостей Гетьманського НПП у роботі гуртків закладу позашкільної освіти у  партнерстві з Охтирським краєзнавчим музеєм».

   У заході узяли участь  спеціаліст з екологічної освіти парку Оксана СУСЛОВА, директор Охтирського краєзнавчого музею Людмила МІЩЕНКО, педагоги дослідницько-експериментального напряму ОМЦПО-МАН.

   У ході наради було обговорено вже реалізовані та майбутні спільні проєкти закладів, робота з учнівською молоддю під час нового навчального року та літнього періоду, а також позначені сфери для подальшої активізації трьохсторонніх відносин.

   Під час семінару учасники познайомилися з екологічною стежкою Литовського бору, де  розширили знання з ботаніки та зоології, почули про історію Охтирських лісів, про місцевість, на якій розташований національний парк. Цікавим видався і креативний майстер-клас, який допоміг відпочити від серйозних питань та долучитися до творчості.

Відбувся традиційний семінар нарада 7Відбувся традиційний семінар нарада 6Відбувся традиційний семінар нарада 5

 

Чисте повітря - здорова планета

Чисте повітря здорова планета 4    Перше, що ми робимо, коли з’являємося на світ — це вдихаємо повітря.

   А чи замислювались Ви, що близько 25% всього повітря, що ми вдихаємо, йде на харчування головного мозку? Ні для кого не секрет, що саме прогулянка лісом дарує людині не тільки здоров'я, повноцінний відпочинок, а й музику звуків і неймовірні картини природи. Ліс очищує повітря не тільки від шкідливих домішок, а й від бактерій та інших мікроорганізмів.

  7 вересня світ відзначає Міжнародний день чистого повітря для блакитного неба. На території Гетьманського НПП, провідний фахівець з екологічної освіти Кварта Наталія поспілкувалася з матусями та бабусями, які прогулювались лісом разом з дітками. На превеликий жаль, проблема забруднення навколишнього середовища вже давно увійшла в число глобальних проблем сучасності. На сьогодні діяльність людини супроводжується забрудненням різних сфер навколишнього середовища: води, повітря, ґрунту.

   Що може зробити кожен з нас у повсякденному житті, щоб зменшити забруднення повітря та атмосфери: частіше ходити пішки, їздити на велосипеді по місту, вибирати економічні автомобілі, купувати сезонні продукти, перейти на видобуток екологічно чистих видів енергії, використовуючи силу вітру, сонячні промені, потоки води.

   Цей день дає нам змогу замислитись, що природа щедра до нас. Чисте повітря є життєво необхідним для нашого здоров'я, особливо з урахуванням пандемії. Тож відплатіть природі своєю добротою, увагою, турботою, чемною поведінкою і вона стане більш щедрою для нас!

Чисте повітря здорова планетаЧисте повітря здорова планета3Чисте повітря здорова планета4

Обговорили питання співпраці щодо організації рекреаційних об’єктів

    Обговорили питання співпраці щодо організації рекреаційних обєктів 206 вересня відбулась зустріч фахівців відділу рекреації Гетьманського національного природного парку з головою Кириківської селищної ради Гученком П. В. та фахівцями цієї громади. Були обговорені питання співпраці щодо організації рекреаційних об’єктів для відпочинку громадян, досягнуті домовленості та намічені конкретні заходи.