Шлях до чистої вулиці нашого селища

   У даний час більшість сіл мають проблеми зі сміттям і забрудненням навколишнього середовища. Проблема правильного поводження з твердими побутовими відходами, їх збором, вивезенням та утилізацією (без хаотичного нагромадження) є дуже гострою та характерною як для території України, в цілому, та к для Охтирського району, зокрема.

  Здобувачі освіти Хухрянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (опорного закладу освіти), Чернеччинської сільської ради  Охтирського району Сумської області у рамках  спільного пізнавально-дослідницького проєкту  «Даруємо нове життя старим і непотрібним речам» до Дня рециклінгу з Гетьманським національним природним парком   досліджували центральні вулиці свого селища та виявили багато цікавого. 

    Діти помітили, що баки і контейнери для сміття розташовані лише в центральній частині селища – громадських місцях.  Біля приватних будинків контейнери відсутні, але побутові відходи мешканці вивозять самі.

Сортування сміття на харчові, металеві, скляні у  місцевості не передбачено, але є стоять контейнери для  пластикових відходів.

   Також досліджуючи вулиці  селища Хухра, діти помітили, що у садах людей на деревах є годівнички, які виготовлені з побутових відходів: пластикових пляшок, фанери, коробок з-під взуття, соку, торта та ін.  Привертали  увагу декоративні вироби: квіти з пластикових пляшок; міні-клумби, лебеді з використаних автомобільних шин; паркан для квітів з гілочок дерев; горщики для квітів. Біля  будинків можна побачити декор зі старого взуття,  непотрібних велосипедів, посуду, меблів, автомобільних покришок. 

  Щоб привернути увагу до Всесвітнього дня рециклінгу старшокласниці Шматко Яна та Бондаренко Дарія розповсюдили листівки з закликами подбати про чистоту природи і дотримуватися простих правил сортування сміття.

   Спостерігаючи за станом вулиць, учні  прийшли до висновку, вторинне використання сміття  -  можливе. 

Подбаємо про чистоту навколо себе, не будемо сторонніми спостерігачами. Адже підтримання чистоти та порядку – це запорука здоров’я  і краси рідного краю. Ми хочемо жити на чистій планеті!

Шлях до чистої вулиці нашого селища 1Шлях до чистої вулиці нашого селища 6Шлях до чистої вулиці нашого селища 7Шлях до чистої вулиці нашого селища 8Шлях до чистої вулиці нашого селища 5Шлях до чистої вулиці нашого селища 2