2 лютого – Всесвітній День водно-болотних угідь (World Wetlands Day)

FB IMG 1643663930461   Ця подія покликана привернути увагу громадськості і урядів різних країн світу до цінності водно-болотних угідь для підтримання стійкого розвитку нашої планети. Конвенція про водно-болотні угіддя, які мають міжнародне значення в першу чергу в якості середовища проживання водоплавних птахів, була підписана 2 лютого 1971 р. в місті Рамсаре (Іран), і з тих часів носить назву Рамсарської конвенції. День її підписання в 1997 р. був об’явлений Всесвітнім днем водно-болотних угідь. Цього року вперше буде офіційно відзначатися в контексті Організації Об’єднаних Націй – Генеральна Асамблея ООН визнала цю дату міжнародною.
   Тема 2022 року – Водно-болотні угіддя на користь людям і природі
    До теперішнього часу до Рамсарської конвенції приєдналося 144 держави, а загальна кількість Рамсарських угідь перевищила 1400 загальною площею 122 млн. га.
На території України знаходяться 50 водно-болотних угідь міжнародного значення. Крім того, Україна очікує на включення до Рамсарського списку ще низки водно-болотних угідь.
   Довідково. Водно-болотні угіддя – райони боліт, фенів, торф’яних угідь або водойм – природних або штучних, постійних чи тимчасових, стоячих або проточних, прісних, солонуватих або солоних, включаючи морські акваторії, глибина яких під час відпливу не перевищує шести метрів, а водоплавними вважають птахів, що екологічно пов’язані з водно-болотними угіддями (стаття 1 Конвенції).
   Сайт Рамсарскої конвенції:
https://www.ramsar.org/wetland/ukraine
Заплановані заходи та новини щодо проведених акцій можна зареєструвати та висвітлити на спеціальній сторінці Рамсарської конвенції
https://www.worldwetlandsday.org/en/events.
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України підготувало інформаційні матеріали в українському перекладі, з якими можна ознайомитися за посиланням:
https://drive.google.com/drive/folders/15UQO8fD2MhxtrLcdP2AudF7cHAS29uJt