Втрачений світ динозаврів

   16 липня проводиться Всесвітній день змій. 

   Змії - це рептилії, які у більшості людей викликають побоювання. На Землі змії водяться практично всюди. Їх немає лише на деяких островах і на одному континенті — Антарктиді. Провідна фахівчиня з екологічної освіти Гетьманського національного природного парку Суслова Оксана відвідала лекцію онлайн "Втрачений світ динозаврів", приурочену цій даті. Та подумки перенеслась у час, коли на нашій планеті була інша температура та концентрація кисню, ще жодна людина не лишила відбиток своєї ступні на поверхні землі, а світом правили істоти з роговими лусочками на тілі (ну, й пір'ям, звісно).

  На зустрічі з’ясували, хто ж такі динозаври й чому не всіх вимерлих рептилій варто так називати. Говорили про найвідоміших представників цих легендарних істот мегарапторів, аллозаврів, тиранозаврів та їхніх колег – як вони проводили свій час, що споживали в їжу та яким чином боролися за виживання.

Дискутували над тим, чому динозаври зникли та яких нащадків лишили по собі.

   Сьогодні в Україні налічується 11 видів змій.  З них лише 3 види є отруйними – гадюка степова, гадюка звичайна і гадюка Нікольського. Вони занесені до Червоної Книги України. Також охороняються усі види полозів і мідянка. Більш того, в Україні мешкає 2 види вужів, які не занесені до Червоної Книги України, але їх часто плутають з гадюками.

  Та на жаль в Україні громадяни щорічно знищують сотні змій. Майже завжди це стається через помилкові уявлення щодо їх отруйності. За малим винятком, українські змії жодним чином не загрожують людині. А частина з цих плазунів – рідкісні види, які перебувають на межі зникнення.

Всесвітній день змій був заснований з метою допомогти людям дізнатись більше про цих плазунів і про те, на скільки важливу роль відіграють ці тварини в екосистемах.

Втрачений світ динозаврів 1Втрачений світ динозаврів 2Втрачений світ динозаврів 3