День Синички
12 листопада людство святкує День Синички. За ініціативи працівників Гетьманського НПП це свято ланцюжком пройшло для школярів Охтирської гімназії, дошкільнят ДНЗ «Сонечко», вихованців Охтирського МЦДЮТ. Діти дізналися, що з настанням холодів у містах з'явилися синички - спритні веселі пташки. Це давно помітили на Русі і навіть дарували синичкам свій день. Він збігається з церковним днем пам'яті мучеників Зиновія та Зіновії , а тому називається Зінькін день. На його прихід злітається вся зимова перната братія : синиці, щиглики, снігурі, сойки, чечітки, омелюхи. Масова поява синиць біля будинків - ознака настання великих холодів. «Синичка пищить - зиму віщує». У цей день майстрували годівниці для птахів. «Погодуй птахів зимою - послужать тобі весною». На Русі синиць шанували завжди, знаючи, що ця невелика пташина знищує величезну кількість шкідників. Люди сподівалися, що підгодовані взимку синички можуть і на літо залишитися в садах, ставши їх надійними захисниками від гусені. Традиційно в «Синичкин день» вивішувалися годівниці і невеликі шматочки сала, до якого жваві пташки великі ласунки. У синиць багато народних назв, пов'язаних з їх звичками і зовнішнім виглядом: Мисик, сальнічкі, вертушки, старчиком, кузьки, коники, биті (все це про великий синицю), гренадеркі (чубата синиця), ополовнічкі (довгохвоста синиця).
Малята мали змогу подивитися фільм «Розвиток синичок від першого дня і до вильоту», презентацію «У царстві зимуючих птахів», розв’язати «Мішечок із загадками».
Дітлахи на згадку про свято виготовляли маленьких пташок, а годівнички, зроблені власноруч, повісили біля своїх закладів, щоб потім турбуватися про вісників зимових днів. Школярики уже обізнані про харчування пташок, знають,чим ласують синички, а чого ні в якому разі не можна давати.
Допоможіть синицям пережити холодну зиму, і влітку вони віддячать вам сторицею!