Замор риб

Найбільша небезпека для риб існує наприкінці зими, після тривалого льодоставу, оскільки льодяний покрив унеможливлює насичення води атмосферним киснем. Погіршують ситуацію також відлиги та снігопади, через які крига стає крихкою та непрозорою.
Основним методом боротьби із задухою є аерація води киснем. Для поліпшення кисневого режиму протягом зими треба рубати ополонки. Щоб ополонка не замерзла при зниженні температури повітря, її необхідно утеплити. Для цього в неї вставляють гілки очерету, інших рослин з порожніми стволами. Таким чином, навіть у мороз водоймище підживлюватиметься киснем, рятуючи рибу від замору. Певною мірою рибі надають допомогу рибалки. Вони роблять лунки й водночас допомагають мешканцям річок отримувати повітря.
Так на початку лютого працівниками служби державної охорони Гетьманського НПП було проведено комплекс заходів щодо підвищення вмісту розчинного кисню у воді, а саме прорубування ополонок та напихання в них очерету, в місцях застою води та в широких місцях з малою течією.

Замор риб 1Замор риб 2Замор риб 3