«Збережи ялинку у природі»

   

   Збережи ялинку у природіЩороку Гетьманський НПП проводить екологічну акцію «Збережи ялинку у природі». У рамках акції в навчальних закладах  міста Охтирки  проходять екологічні уроки «Хвойні дерева у житті людини» , виставки новорічних композицій «Зорепад новорічних ідей» (Охтирський міський центр дитячої та юнацької творчості), Подорожі до казкового лісу (у дошкільних закладах), майстер-класи «Хай ніколи не плачуть ялинки».

Комплекс запланованих  заходів сприятиме формуванню у підростаючого покоління знань про цінність вічнозелених дерев, розумінню краси у природі, необхідності уважного і відповідального ставлення до навколишнього середовища.

Це звернення охтирських дітей , які закликають зробити свій внесок для збереження живої природи.

Коли ялинки плачуть…

   Ми – діти природи, з якою постійно спілкуємось. Не можна не бачити її краси, захоплюватися її чарівними барвами. Але боляче ранять душу невиправдані вчинки деяких людей. Та й людьми їх називати не хочеться. Нерідко трапляються випадки невиправданого жорстокого поводження з мешканцями природи. Тим, хто любить виїжджати на відпочинок до лісу чи річки, треба перейнятися мудрим змістом перестороги: «Ти прийшов у гості до природи – не роби нічого, що ти вважав би непристойним зробити в гостях».

   Наступають новорічні свята. І кожен хоче, щоб в його будинку чи квартирі красувалася ялинка чи сосна.  Та мало хто задумується над тим, що мільйони деревець падають під сокирами. Найжахливіше станеться потім – свято закінчиться, з ялинки знімуть всі прикраси, а саму винесуть і викинуть на смітник. Що ж буде далі? Добре, якщо ялинки зберуть, повезуть на фабрику, там приготують вітамінне борошно, яке даватимуть в їжу тваринам. Може трапитися і таке: час іде, а за ялинками так ніхто і не приїхав. Щодня вони засипаються сміттям, голочки обсипаються, у багатьох зламалися гілочки. Потім розвели багаття, вогонь жадібно накинувся на беззахисні дерева… Жахлива картина!

   Як же вирішити проблему? Дуже просто: потрібно виготовляти зимові букети або купувати штучні ялинки. Чи ж це не чудовий варіант?

   Отож, ми звертаємось до вас: Не нищить живих ялинок!  Бережіть ліс!