20 березня - Міжнародний день горобців.
Це свято має на меті підвищити обізнаність про такого птаха як горобець хатній, а також інших поширених в міському середовищі птахів. Свято було запропоновано відзначати індійським співтовариством Nature Forever Society у співпраці з Eco-Sys Action Foundation(Франція). Ініціативу підтримали також численні інші національні та міжнародні організації. Спільноту Nature Forever Society заснував індійський еколог Мохаммед Ділавар. Він є автором ідеї заснування Всесвітнього дня горобців, які сьогодні мають одні з найбільших популяцій у містах, але чисельність цих птахів з кожним днем неухильно скорочується. Якщо проблему ігнорувати, то горобці можуть потрапити в список зникаючих видів птахів.
Горобець – один з найпоширеніших та найвідоміших птахів в Україні. Вони відносяться до числа тих птахів, які охоче селяться поряд з людьми. Ці верткі і спритні пташки надзвичайно цікаві. В Україні найчастіше поширені 2 види – горобець хатній та горобець польовий. На всій Землі живе близько 1 мільярда горобців.
Щоб розширити знання про птахів, які живуть поруч, провідна фахівцівчиня з екологічної освіти Гетьманського національного природного парку Оксана Суслова запропонувала вихованцям мистецького напряму Охтирського міського центру позашкільної освіти - Малої академії наук учнівської молоді поспостерігати за птахами. Діти в свою чергу зробили фото, намалювали малюнки, навіть прислали світлини. Дякуємо учасникам за небайдужість та чуйність до навколишнього середовища.
Чим небезпечне зникнення горобців?
????За словами екологів, популяція горобців знизилась у середньому у 1,5-2 рази.
????На птахів у містах негативно впливають забруднення повітря та ґрунту важкими металами та діоксидом вуглецю, електромагнітне забруднення також.
????Горобці не люблять і уникають щільної новітньої забудови, з відсутністю парків та зелених зон.
????Горобці в’ють гнізда під дахами. І якщо раніше у них туди був доступ, то тепер можливостей облаштувати собі гніздування набагато менше.
????Також є конкуренція за корм із голубами.
Без цих птахів шкідники знищать парки та сади. Немає горобців, отже це шанс для мінуючої молі каштанової, яка знищує дерева та кущі.
Горобці бачать світ в рожевих відтінках, що досить незвично, так як зазвичай тварини мають чорно-білий зір.
У 19 столітті в місті Бостон (США) встановили пам'ятник горобцю. Це сталося після того, як птахи були завезені в Америку для знищення гусениць.
Тож поважаймо сірий непримітних, але корисних горобців!