День любові до дерев
16 травня відзначають День любові до дерев.
Дерева – це «діти природи». Можна з упевненістю стверджувати, що без них неможливе повноцінне життя людей на планеті Земля. Вони діляться з нами тінню, коли ми страждаємо від спеки, приносять плоди у вигляді їстівних фруктів, а також додають неповторну красу пейзажів. Доведено, що просто дивлячись на дерева, ми почуваємося щасливішими, менш напруженими і творчими.
Але незмінною залишається основна роль дерев – з екологічної точки зору вони важливі тому, що збагачують повітря киснем. Дерева роблять повітря вологим і чистим, вони стабілізують температуру, утримуючи клімат. Також захищають нас від повеней та зсувів ґрунтів.
Для тварин дерева – це дім і місце для життя. Практично всім представникам дикої природи дерева потрібні для нормального життя і повноцінного функціонування.
За ініціативи провідної фахівчині з екологічної освіти Гетьманського національного природного парку Оксани СУСЛОВОЇ до акції "Дерево - це життя" долучилися учні Охтирської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів №9, Охтирської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів імені Романа Костянтиновича Рапія №5, Охтирської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів імені Остапа Вишні №4, вихованці екологічного напряму Охтирського міського центру позашкільної освіти - Малої академії наук учнівської молоді.
Виявляється, на кожну людину у світі припадає близько 408 дерев. На планеті Земля нараховують понад трьох трильйонів дерев (3 тис. млрд). Це - більше, ніж число зірок у нашій галактиці.
Близько 300 видів дерев перебувають під загрозою зникнення ( при тому що щороку вирубують 15 млрд дерев, а висаджують тільки близько 5 млрд). Велика кількість дерев потерпає від пожеж. Сьогодні ситуація з деревами ще складніша.
Серед усіх природних екосистем України ліси чи не найбільше страждають від інтенсивних бойових дій, а їхнє повне відновлення потребуватиме найбільше часу.
Для повернення природного балансу потрібно висаджувати дерева. Зроби свій внесок для відновлення Землі!