Місія UNEP – в Україні.

   Місія UNEPПро це Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець повідомив на своїй сторінці у фейсбуці.

   «Протягом місяця експерти працюватимуть над оцінкою наслідків для довкілля від підриву греблі на Каховській ГЕС. Підготують рекомендації з відновлення постраждалих від підтоплення природоохоронних територій. Це результат наших домовленостей з Виконавчою директоркою UN Environment Programme Інгер Андерсен. Дякую Інгер, що прискорили бюрократичні процедури і ми маємо можливість провести перші консультації з експертами вашої команди в Києві в Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України», - зазначив Руслан Стрілець.
   За його словами, для Міндовкілля зараз головне - напрацювати практичні кроки, які стануть частиною плану відновлення пошкоджених територій внаслідок теракту на греблі Каховської ГЕС.
   У склад Експертної групи окрім фахівців UNEP з питань катастроф і конфліктів з біорізноманіття, ввійшли науковці міжнародних урядових організацій та конвенцій, які працюватимуть віддалено:
- Геологічна служба США;
- Міністерство інфраструктури та водного господарства Нідерландів;
- Агентство з охорони навколишнього середовища США;
- Швейцарське агентство розвитку та співробітництва;
- Федеральне Міністерство навколишнього середовища, охорони природи, ядерної безпеки та захисту споживачів Німеччини;
- Продовольча та сільськогосподарська організація ООН;
- Шведського агентства з надзвичайних ситуацій;
- експерти Бернської, Рамсарської, Конвенції про охорону біологічного різноманіття (CBD), Угоди AEWA, та Водної Конвенції.

   «Ця співпраця буде плідною. Кожен з нас розуміє, що мовчати про катастрофу сьогодні – означає легалізувати завтра у будь-якому куточку планети. Тому наша держава не лише воює зі зброєю в руках. Україна сьогодні – рупор сенсів, які є базою в боротьбі за здорове довкілля всього світу» , - висловив впевненість Міністр Руслан Стрілець.