Круглий стіл «Вода-рушійна сила всієї природи»

  Круглий стіл Вода-рушійна сила всієї природи 4 2 лютого - Всесвітній день водно-болотних угідь, який відзначається під девізом «Водно-болотні угіддя зберігають воду».

   Основна мета – підвищення обізнаності людей щодо взаємозалежності між водою і водно-болотними угіддями (ВБУ), забезпечення справедливого розподілу води між різними групами користувачів цих ресурсів. Існує тісний зв'язок між водно-болотними угіддями, водою і людьми. ВБУ є ресурсом, який має велике соціально-економічне, культурне та наукове значення, і їх втрата є непоправною шкодою. ВБУ надають основні екосистемі послуги та вигоди, що люди отримують від природи, у тому числі виступаючи у ролі регуляторів і постачальників води 2014рік - Міжнародний рік співпраці для збереження води.

   За ініціативи Гетьманського національного природного парку 26 лютого відбувся круглий стіл з учнями Охтирської ЗОШ І-ІІІ ст. №8 , які навчаються у науковому гуртку «Науковець» (кер. Хорошун Віра Валентинівна). Юні дослідники прослухали презентацію про цінність і унікальність Гетьманського НПП, переглянули науковий фільм «Зачаровані болота». Перед присутніми виступили зі своїми роботами:

  1. 1.Погуляй Юлія (учениця 10 кл.) «Накопичення вуглецю заплавними луками р. Десна та р.Ворскла».
  2. 2.Боброва Марина (учениця 10 кл.) «Порівняльна характеристика кількості опадів першого десятиріччя ХХ та ХХІ ст.»
  3. 3.Голець Ірина (учениця 10 кл.) «Залежність об'єму води в «Зеленому» озері від рівня води в ньому».
  4. 4.Бездрабко Аліна (учениця 10 кл.) «Особливості зимового сезону 2012-2013р.р.».

Виступили учні, що готуються на обласну конференцію «Перший крок у науку»:

  1. 1.Думчикова Тетяна (учениця 8 кл.) «Вплив купчастої хмарності на денну амплітуду температури повітря».
  2. 2.Бездрабко Катерина (учениця 8 кл.) «Особливості пряних рослин».
  3. 3.Моісєєнко Віталіна (учениця 8 кл.) «Особливості планування і забудови міста Охтирка у різні часи його існування».
  4. 4.Портнова Анастасія (учениця 8 кл.) «Особливості ландшафту південної частини Охтирського району».

Учасники обласного конкурсу «Юний дослідник»:

  1. 1.Васильченко Валерія (учениця 6 кл.) «Аналіз повторності гроз у східних областях України влітку 2013р».
  2. 2.Канівець Дарина (учениця 5 кл.) «Спостереження за розвитком кладових дерев».

   В Україні питання охорони, використання та відтворення водно-болотних екосистем регулюється Законом України «Про охорону навколишнього природного середовища» (1991р.) та Водним кодексом України (1995р). Пріоритетами національної політики у цій сфері охорони є виявлення цінних водно-болотних угідь, забезпечення їх охороною, а також екологічно безпечне використання їх ресурсів.

   Реалізація на практиці пріоритетів щодо поліпшення збереження водно-болотних угідь можлива лише за умови об’єднання зусиль усіх державних та недержавних установ та організацій, усього населення. Сподіваємося, що ви приєднаєтеся до нас і зробите свій внесок у збереження та відтворення надзвичайно цінних для усіх людей водно-болотних угідь!