Збережемо первоцвіти разом

   Збережемо первоцвіти разом 4За ініціативою Гетьманського НПП, відбулася зустріч з вихованцями Охтирського центру дитячої творчості – МАН, на тему "Охорона первоцвітів ". Спеціаліст з екологічної освіти розповіла дітям про перші чудові квіти,  які після тривалої зими тішать нас своєю красою, яким не страшні ані сніг, ані злі морози. Також учні ознайомилися з правилами поведінки в лісі, дізналися  які квіти ростуть на території Гетьманського НПП та занесені до Червоної книги України.

   Первоцвіти - безцінний дар природи, перша посмішка весни, прикраса лісів! До примхливої природи ці ранні квіти чудово пристосувались. Але у них є інший ворог, від якого важко врятуватися - це ми з вами. Прогулянка до лісу ранньої весни - просто спокуса. Руки так і тягнуться до квітів... Але не поспішайте рвати це диво!

   Збираючи і продаючи первоцвіти - ми губимо їх, купуючи допомагаємо губити. Саме масовий збір – одна з головних причин різкого зменшення чисельності 30% ранніх видів рослин, занесених до Червоної книги України.

  Збирання первоцвітів дуже шкідливе для природи тим, що не дає можливості рослинам утворити насіння. До того ж пошкоджуються сусідні квітки, ламаються стебла та бруньки. Всі вони потребують нашого захисту. Квітка у вазі - полонянка, яка приречена на загибель. Хай лісові квіти тішать око, серце і душу всіх, хто прийде слідом за вами у ліс.

   Після розповіді була проведена екологічна акція "Збережемо первоцвіти разом". Діти на вулицях міста роздавали перехожим власноруч зроблені квіти з метою привернення уваги людей до проблеми збереження перших весняних квітів, необхідності їх охорони, бо  якщо  первоцвіти не охороняти, то вони назавжди зникнуть з нашої планети!

Збережемо первоцвіти разом 3Збережемо первоцвіти разом 1Збережемо первоцвіти разом 2