1 - квітня Міжнародний день птахів

   День птахівДень птахів відзначається щорічно, починаючи з 1906-го. 19 березня 1902 була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів, корисних сільському господарству, яка вступила в силу в кінці 1905-го. Радянський Союз приєднався до неї у 1927 році. 18 жовтня 1950-го в Парижі була підписана Міжнародна конвенція про охорону птахів, яка прийшла на зміну документа 1902 року. У ній окрім «корисних» птахів називалися і птахи «шкідливі», до яких, зокрема, потрапили майже всі яструбині.

   З цього часу список пернатих, що зникають, поповнюється  постійно, – на Землі вже зникли понад 160 їх видів і підвидів. У Європі під загрозою зникнення понад 50% птахів. В Україні налічується близько 360 видів. Разом з птахами, які можуть залітати на територію країни – близько 456 видів.

  Орнітологи всерйоз стурбовані можливістю екологічної катастрофи через винищення багатьох видів птахів і навіть висувають пропозиції скасувати день сміху, через святкування якого люди недостатньо серйозно і без необхідної уваги ставляться до Міжнародного дня птахів. Учасники Союзу пропонують офіційно присвятити цей день - 1 квітня - вивченню та охороні пернатих.

   Птахи живуть неподалік від людей і радують нас своїми дзвінкими за красою трелями, легким польотом, різноманіттям кольорів. Вони приносять неоціненну користь природі і людям. Так давайте будемо вдячні природі, яка створила їх, і зробимо все, що в наших силах, щоб врятувати ці дивні створіння від вимирання!