Первоцвіти – чемпіони весни
Первоцвіти пробуджуються від сну ще тоді, коли на землі лежить сніг! Завдяки запасам поживних речовин у цибулинах або кореневищах вони швидко ростуть і цвітуть у перші теплі дні. Первоцвіти мають дуже короткий період вегетації – лише 2-3 тижні. Після цього їхні листки відмирають, а підземна частина залишається чекати наступного року.
Деякі первоцвіти мають спеціальні ворсинки на листках, які захищають їх від морозу, або отруйні речовини, що відлякують тварин. Наприклад, горицвіт весняний містить серцеві глікозиди й не придатний для поїдання.
17 березня провідні фахівці Гетьманського НПП завітали до Охтирської публічної бібліотеки де провели цікаве заняття «Первоцвіти – чемпіони весни». Діти дізналися багато цікавого про первоцвіти, хто такі ефемероїди та на завершення виготовили весняну квітку із проволоки.
Первоцвіти – важливе джерело нектару та пилку для комах, особливо для ранніх бджіл і джмелів, які активізуються ще до повного приходу тепла. Хоча зазвичай ми уявляємо первоцвіти як ніжні квіти (підсніжник, пролісок), до цієї групи також належать медунка, ряст, сон-трава та навіть анемона дібровна.
Працівниці Парку зауважили дітям, що через масове збирання, багато первоцвітів стали рідкісними та занесені до Червоної книги України. Тому краще ними милуйтеся в природі або зробити гарно фото на згатку, намалювати чи виготовити власноруч із природніх матеріалів.