«Бур'яни чи корисні рослини?»

  Буряни чи корисні рослини В Охтирській центральній публічній бібліотеці Охтирської міської ради відбувся захід із психосоціальної підтримки для дітей «Граємо. Малюємо. Відпочиваємо» на тему «Креатив».
   До Всесвітнього дня кульбаби, яке відзначають 13 травня, бібліотекар Юлія РУДІЧЕНКО прочитала для дітей казку Людмили Кибалки «Хвастлива кульбабка», та ознайомила з книгами, які містять інформацію про цю рослину.
   Креатив – це не лише цікаво, а й корисно для розвитку емоційного інтелекту, уяви та впевненості в собі. Волонтерка Червоного Хреста запропонувала дітям зануритися у казкову країну, де все можливо: рослини та тварини розмовляють, будинки літають, а дерева світяться вночі. Тож діти поринули у творчий процес, де виготовили величезну квітку кульбабки із вати. Як виявилося це може бути дешевим варіантом поп-іт - антистрес-іграшка, що отримала популярність серед дітей, підлітків і дорослих. Діти уявляли себе частинкою цієї квіточки та куди б вони полетіли б коли подує вітер.
   Провідний фахівець з екологічної освіти Гетьманського НПП провела еко-годину на тему: «Бур'яни чи корисні рослини?» Часто вони мають лікувальні, грунтопокращуючі або харчові властивості. Деякі бур’яни «розповідають» про стан грунту. Наприклад, щириця вказує на високу кислотність, подорожник – на ущільнений ґрунт. Вони притягують корисних комах - запилювачів. Також дізналися, що деякі такі рослини можна вживати в їжу та отримувати корисні вітаміни. Наприклад кропива (вітаміни A, C, K) – стимулює обмін речовин, очищає кров, має протизапальну дію. Як виявилося, що бур’яни – не завжди «погані» Насправді, багато бур’янів – це просто рослини не на своєму місці.
   Захід проведений в межах проєкту «Фабрика добра та відпочинку» та «Бібліотеки для життя: мережа психоемоційного відновлення».