Тренінг «Методи неформальної освіти та роботи з волонтерами»

   Тренінг Методи неформальної освіти та роботи з волонтерами 1В межах проекту «Національний парк як осередок підвищення екологічної свідомості молоді» 21 грудня у м. Харків відбувся другий тренінг для працівників національних парків та громадських організацій. Організатором виступила ГО «Спілкування без кордонів». В ролі тренера було запрошено Сюзану Кецмур, яка координує «Школу волонтерів» у м. Запоріжжя.

 Підчас тренінгу розглядалися важливі теми, які допоможуть учасникам побудувати «здорові» взаємно збагачуючі відносини з волонтерами та побудувати рух. Так, було розглянуто, хто такий волонтер, які спільні риси присутні у всіх успішних волонтерських проектах, які кроки слід зробити для побудови стабільної роботи з волонтерами, як використовувати методи неформальної освіти у роботі з ними (та просто з молоддю), що необхідно для формування «здорових» стосунків у цій взаємодії, як можна мотивувати та заохочувати волонтерів.

   Тренінг Методи неформальної освіти та роботи з волонтерами 2Такі прості, на перший погляд, теми мають значно глибший підтекст та філософську основу і для досягнення ефективної роботи з волонтерами, треба й самому постійно вдосконалюватися та становитися кращою людиною. По підсумкам тренінгу кожен з учасників нагадав собі про те, наскільки справжня дружба між волонтерами та організаціями збагачує кожну із сторін. Але як і для досягнення будь-яких справжніх стосунків треба прикласти чимало зусиль і не лише «брати», але й віддавати.