Таємничі болота
З давніх-давен люди боялися боліт. Незрозумілі звуки, шелест та тріскіт сухих гілок приписували різним чудовиськам – володарям боліт. Болота лякали своєю тишею та нерухомістю. Люди намагалися обходити стороною такі місця. Але поступово ми зрозуміли, що боліт не потрібно боятися і перестали вірити в «нечисту силу», і болота відкрили людям свої таємниці.
Саме про болота та їх значення в природі і житті людей розповідала провідний фахівець з екологічної освіти Гетьманського НПП Ірина Зуза на екологічних годинах присвячених Всесвітньому дню водно – болотних угідь, які проходили з 17 по 19 лютого 2015 року у Охтирській ЗОШ № 3 – 1-в кл. (кл. кер. Погоріла Наталія Миколаївна), Хухрянській ЗОШ І-ІІІ ст. - 4 клас (кл. кер. Пелиз Світлана Миколаївна) та в Хухрянському ДНЗ «Росинка» - гр. «Бджілка» (вих. Баранник Віра Петрівна).
Діти дізналися як утворюється болото, ознайомилися з рослинністю боліт та запам’ятали, які тварини, птахи, комахи, земноводні та повзучі полюбляють жити на болотах або поблизу них. Також новиною для учнів стало те, що на болотах утворюється корисна копалина – торф. Діти з задоволенням переглянули навчальний фільм «Чарівні болота» з якого також почерпнули для себе багато цікавої та корисної інформації. В кінці зайняття діти власноруч виготовляли жабок з пластиліну, адже саме вони, безсумнівно, вважаються найпершими жителями болота.
Люди не в захваті від боліт. Але ж це не означає, що від боліт немає ніякої користі. По-перше, болота, зберігаючи в собі величезні запаси вологи, підтримують рівень води багатьох річок. По-друге, залишки загиблих рослин, розкладаючись на дні без доступу повітря, перетворюються в торф. А торф дуже цінний. Його спалюють у топках теплових електростанцій, використовують як добриво на полях та як сировину на хімічних заводах, застосовують у будівництві. Так що, з одного боку, болота-біда, а з іншого - джерело добра. Там, де болота повністю осушили, - обміліли річки, всохли діброви, з'явилися сипучі піски, зникли багато видів звірів і птахів. Адже в природі все взаємопов'язане. Тому вирішено зберегти в природному стані, як заповідники, значні площі боліт і заболочених лісів.