Хто спить взимку?
Найчастіше тварини харчуються рослинною їжею. Та не всі роблять запаси їжі на зиму. З настанням холодів уся рослинність зникає, тому зима для тварин – найважча пора.
Багато тварин за літо наїдають значні запаси жиру, заповзають глибоко у свої нори і впадають у сплячку. У цей час тварина зовсім не живиться, а живе за рахунок накопиченого жиру. Саме цей жир і забезпечує тваринку тією невеликою кількістю енергії, яка необхідна, щоб залишитися живими. Справжня сплячка чимось схожа на стан заціпеніння і не має нічого спільного зі звичайним сном. У ссавців відбуваються в цей час корінні фізіологічні зміни. Температура тіла тварини знижується практично до нуля, падає кров'яний тиск, дихання стає повільним і нерегулярним, а серце робить лише кілька поодиноких ударів за хвилину. Ендокринні залози в період сплячки майже повністю припиняють свою діяльність. Якщо температура в норі сильно падає, тварина прокидається, глибше зариває себе і знову засинає. Тривалість сну, як правило, залежить від зовнішніх факторів - температури повітря .
Саме про це і розповіла провідний спеціаліст з екологічної освіти Гетьманського НПП Суслова О.В. учням 2-б класу Охтирської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Р.К.Рапія №5 (вч. Одольська С.П.). Діти дізналися, які саме тварини впадають у зимову сплячку , а яким тваринам не страшні найлютіші морози. Наприкінці уроку малюки з паперу виготовили зайців та білочок.