Охорона природи в Україні
В Червону книгу ми занесли
Світ неповторний та чудесний,
Що поступово вимирає,
давно рятунку в нас благає.
Ми всі – господарі природи,
Тож збережімо її вроду!
З метою ознайомлення з природними багатствами України, формуванням понять «заповідник», «заказник», «національний парк», «Червона книга», розширення уяви про навколишній світ, виховування бережного ставлення до природи з 24 лютого по 3 березня для учнів 3-А кл. (вч. Семененко А.В.), 3-Б кл. (вч. Кужель С.О.) Охтирської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Р.К. Рапія №5, 3 кл. (вч. Гордєй В.В.) Охтирської ЗОШ І-ІІ ст. №6 провідним фахівцем з екологічної освіти Гетьманського НПП Сусловою О.В. були проведені екологічні уроки «Охорона природи в Україні. Червона книга».
Люди, які проживають у всіх куточках нашої планети, прив'язуються душею до краси цього світу. Одні з задоволенням слухають пісні дивовижних птахів, інші спостерігають з укриття за звичками диких звірів, а хтось не може відірвати очей від непримітної польової квіточки. Люди не просто люблять красу. Вони хочуть, щоб їхні діти і внуки також змогли випробувати піднесені почуття, які змушують людину прийти до єдиного, але дуже правильному і точному висновку - ми всі є однією великою сім'єю. Поки ще ця сім'я дійсно велика.
За тривалий час існування нашої планети зникло назавжди багато живих істот, проте в наші дні це небезпечне явище прискорилося. За підрахунками вчених, щодня на нашій планеті вимирає один вид рослин чи тварин. Щоб якось покращити ситуацію, держава прийняла ряд законів і програм, спрямованих на охорону і збереження природи. А ще для збереження рідкісних видів рослин і тварин створено спеціальну «Червону книгу». Важливий крок на шляху захисту й порятунку природи — виділення територій, де рослини і тварини зберігаються в недоторканності. Це заповідники, заказники, національні парки. Але обов’язок кожного – бережне та відповідальне ставлення до живої і неживої природи, дотримання правил поведінки у довкіллі.
Будь другом природі!