Екологічно-творчий проект «Синичкин день» розпочав роботу
Екологічні проекти - це відмінна можливість висловити свою позицію, це залучення дітей і дорослих до вирішення проблем у сфері екології, адже кожен з нас може внести свій маленький внесок у захист навколишнього середовища. З 14 листопада 2017 року стартував Екологічно-творчий проект «Синичкин день», автором якого стала провідний фахівець з екологічної освіти Гетьманського НПП Суслова О.В. Екологічне свято Синичкин день святкується в нашій країні не так давно, датою святкування вважається 12 листопада. Давним-давно, ще у слов'ян було повір'я про те, що цього дня до оселі людини прилітають зимуючі птахи: снігурі, омелюхи, сойки і жовтогруді синиці. Пернаті сподіваються на підтримку людини у холодну і голодну зиму.У Синичкин день, з давніх часів, прийнято майструвати годівниці, розвішувати їх на деревах і запасати для птахів корм. Допомогти перезимувати птахам може кожен, це не так складно. Потрібно змайструвати годівницю, а краще декілька. Наприклад, взяти коробку з-під соку або кефіру, зробити отвір збоку, насипати нежарених насіння або зерна і повісити годівницю на дерево. А можна проявити фантазію і змайструвати годівницю з інших матеріалів, наприклад, з фанери або дощок. Головне, щоб і птахи були ситі, і майстер був задоволений. Так приємно взимку в віконце спостерігати за цими веселими жовтогрудими пташками, як вони весело клюють насіння з годівниці і наспівують свої дзвінкі пісеньки про те, що весна скоро прийде, про те, що морози підуть, і не варто сумувати. А що діти знають про синиць? Як допомагають їм? Цей екологічний проект допоможе всім бажаючим дізнатися краще про життя пернатих друзів.
Мета і завдання :
Сприяння поширенню екологічних знань.
Виховання екологічного світогляду та екологічної культури.
Формування у дітей відповідального ставлення до навколишнього середовища.
Формування прагнення до активної діяльності щодо збереження та поліпшення природного середовища.
Надання учасникам можливость розвивати і продемонструвати свої інтелектуальні та творчі здібності, активізувати позашкільну роботу.
Засвоєння народних традицій у взаєминах людини і природи на базі краєзнавчого матеріалу.
Обєкт дослідження: синички
Учасники проекту:
• вихованці гуртків декоративно-ужиткового напряму Охтирського міського центру позашкільної освіти – Мала академія наук;
• учні загальноосвітніх шкіл №1, №3;
• дорослі (педагоги, керівники декоративно-ужиткового напряму Охтирського міського центру позашкільної освіти – Мала академія наук, бібліотекарі, працівники краєзнавчого музею, працівники Гетьманського національного природного парку, батьки та ін.).
У рамках проекту:
- Природоохоронна діяльність:
- акція «Підгодуй пташину взимку»;
- «зимова їдальня для птахів»;
- «Будиночок для птахів своїми руками» .
- Еколого-дослідницька діяльність :
- Екологічні уроки «Здрастуй, пташечко маленька, вісниця осінніх днів!», «Синиці – санітари садів і лісів», «Синички – маленькі непосиди».
- Зустріч у краєзнавчому музеї «Синичка - горобцю сестричка».
- Перегляд фільму «Життя та середа існування синичок».
3. Творча діяльність:
- Виставка робіт вихованців гуртків декоративно-ужиткового напряму Охтирського міського центру позашкільної освіти – Мала академія наук;
- творча майстерня по виготовленню різноманітних годівничок для птахів;
- майстер-клас з виготовлення синичок з паперу ;
- виготовлення плакату «Птахи – наші друзі. Бережи їх!»;
- парад годівниць «Ви летіть до нас, синички,
Ми вам зробим годівнички»