12 листопада – день Синички

   12 листопада  день Синички ОхтиркаОсь і відшуміла золота осінь, порідшали крони дерев, позбулися свого строкатого вбрання. Оточив листопадом вересень, відшумів дощами жовтень, зустрів нас першими морозами листопад. І ось вже зима поспішає до нас з морозами і снігом.

   І як тільки, на вулиці стало холодно, багато пташок заметушилося, ніби їх хтось налякав. Та ні, лякати ніхто не лякав. Ось тільки дощі та морози не всім птахам до вподоби. Прийшла пора деяким з них відлітати у теплі краї. Раніше всіх від нас відлітають стрижі й ластівки, у вересні відлітають граки, шпаки, зозулі, а до листопада покидають нас всі перелітні птахи.

   Але відлітають від нас одні пернаті, а з нами залишаються інші птахи.

З давніх пір на Русі 12 листопада відзначався день Синички, тобто, день зустрічі зимуючих птахів. Люди готували годівниці, читали вірші про птахів, загадували загадки, грали і просто милувалися зимовими птахами.

Чому саме день Синички? Тому що синичка - божа пташка. Раніше в старовину на неї ворожили: кидали крихти хліба, шматочки сала і спостерігали: якщо синичка спочатку стане клювати сало, то в будинку буде вестися живність, якщо стане клювати крихти хліба-то буде в будинку достаток. У народі говорили «Невелика пташка синичка, а своє свято знає», «Не багато Зінька їсть - п'є, а весело живе».

   Синичка швидка, заповзята. Де тільки її не зустрінеш - і в лісі, і на річці, і в полі. Вертлява, непосидюча, вона щось постійно шукає.

А яку величезну роботу маленькі пернаті помічники проробляють у наших садах, позбавляючи їх від безлічі небезпечних шкідників. Де багато синичок - там немає комашок. Адже одна синичка за добу з'їдає стільки комашок, скільки важить сама, а це приблизно 8-13 г.

У зимовий час нашим пернатим друзям буває холодно і голодно. І наше з вами завдання: не дати загинути взимку від голоду нашим зимуючим птахам, зробити для них годівниці і підгодовувати птахів взимку.

   Важко уявити світ без пташиного щебету, весну без шпаків, море без чайок, гаї без солов'їв!

   У рамках проведення дня синички було охоплено широку аудиторію учнів загальноосвітніх шкіл міста Охтирки та позашкільних закладів .