Птахи восени

птахи восениптахи восени 1За ініціативи вчителів Охтирської загальноосвітньої школи І-ІІ ст. №9 Шандиби О.В. та Фенько С.М. для учнів 2-а і 2-б класів 22-23 листопада 2018 року були проведені уроки довкілля «Птахи восени».

Школярі дізналися, що з настанням холодів відбуваються зміни у житті птахів. Їм нічого їсти, і частина птахів відлітає у теплі краї. Пташки, які на зиму покидають свій рідний край, називаються перелітними.
Перелітні птахи до осені починають жиріти, адже в них попереду далекий шлях, на який треба буде витратити багато сил і енергії.
Одні птахи вирушають у мандри малими групами, інші — великими зграями. Деякі птахи летять по одному. Кожного року птахи-мандрівники долають багато тисяч кілометрів, вони знають такі місця, у яких можна певний час прожити — добре прогодуватись.
Птахи летять із різною швидкістю. А деяких летунів не наздоженеш і найшвидшим потягом!
Є такі птахи, що летять день і ніч без відпочинку. Як виберуться в дорогу, то не зупиняться доти, доки не прилетять на місце. А деякі - сотні кілометрів проходять пішки.

Скільки б разів не гостювали птахи в теплих краях, та щороку навесні вони повертаються до рідних домівок.

Є такі пташки, які залишаються зимувати у нас, бо можуть найти собі поживу. Птахи, які не відлітають — це осілі пташки. Ці пташки полюбляють насіння лободи, подорожника, живляться рештками рослин, а от синиці дуже люблять свіже несолоне сало. Вони живляться ягодами калини та горобини.

Діти зробили висновок, що для птахів, які залишаються на зиму, вже зараз потрібно збирати корм і виготовляти годівниці.