Глобальні проблеми Cвітового океану та шляхи їх вирішення

"Я не можу без тебе, море,

як не можуть без неба зорі"

 

   глоб пробл Св океану ЗОШ5 001Вода – основа життя на Землі. Не дарма боротьба за море велася в усі часи. Хто володів акваторією – у того були козирі: можливість вести торгівлю з віддаленими країнами, використовувати необмежені сировинні ресурси, добувати й продавати їжу. Все це відбувається і зараз, тільки масштаби використання океанічних вод стали в кілька разів більше. Які ж причини призвели до того, що океан став не просто другом людини, а його рабом? Саме про це йшла мова на екологічному занятті «Глобальні проблеми Cвітового океану та шляхи їх вирішення» , яке провела 20 грудня 2018 року провідний фахівець з екологічної освіти Гетьманського національного природного парку Суслова Оксана для учнів 4-Б класу Охтирської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №5 ім. Р.К. Рапія (вч. Одольська С.П.).

Четверокласники дізналися про основні першопричини масового споживання Земних вод: економічний аспект і міжнародний поділ праці, демографічний аспект та екологічний аспект. Та запропонували шляхи їх вирішення: удосконалити технології видобутку та перевезення нафти, зменшити концентрації вуглекислого газу в атмосфері, розробити і масово використовувати екологічне паливо, створити сміттєпереробні заводи в прибережних зонах, шукати нові ресурсозберігаючі технології.

Отже, забруднення вод Світового океану – це проблема глобального масштабу, яка на сьогоднішній день стоїть дуже гостро. Якщо людство не схаменеться, незабаром можуть виникнути непередбачені наслідки.