Спалюючи листя – труїмо себе!

опале листя4    Кожного року з жовтня й до листопада, саме восени, коли починає опадати пожовкле листя, мешканці нашого міста зіштовхуються з проблемою, коли не можна вільно дихнути через надмірне задимлення повітря.                                                                                                                                  

   При спалюванні листя в атмосферне повітря виділяються шкідливі речовини, такі як пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і ряд канцерогенних сполук, які викликають захворювання дихальних шляхів, знижують імунітет людини, посилюють негативний перебіг хронічних захворювань.

   Спалювання листя є надзвичайно шкідливим для здоров’я людей та екологічного стану міста і є прямим порушенням норм чинного законодавства та карається штрафом від десяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян згідно статті 771 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

   З метою привернення уваги громадськості до проблеми забруднення атмосфери після спалювання листя і мотивації жителів міста утилізувати листя безпечними шляхами, вихованці гуртка «Туристсько-краєзнавчі сплави та походи» Тростянецького КЗПО Тростянецької міської ради Олесюк Л.С. та заступник начальника відділу екологічної освіти Гетьманського НПП Євдокимова Н.М. ініціювали і провели акцію проти спалювання осіннього листя, а саме: роздрукували та роздали екологічні листівки з закликом не палити листя, не робити шкоди своєму здоров’ю та навколишньому природному середовищу, також повідомили щодо відповідальності згідно до чинного законодавства України, у разі вчинення подібних дій.

   Усі учасники екологічної акції були дуже раді тому, що більшість людей поставилися з розумінням та підтримали активістів.

опале листя1опале листя2опале листя3