Виховання у дітей дбайливого ставлення до природи – запорука екологічного майбутнього

   У ставленні до новорічної ялинки, як у краплі води, відтворюється наше ставлення до природи взагалі. Зустріч Нового року пов’язана в нашому житті із зеленою красунею-ялинкою, прикрашеною новорічними іграшками. Ми до неї звикли і рідко замислюємося над тим, у що обходиться природі наше бажання прикрасити живим деревом свою квартиру. І як гірко буває бачити , що вже в перших числах січня стрункі деревця викинуто на вулицю, як непотрібний мотлох.

   Уже традицією стало проводити екологічну природоохоронну акцію «Збережи ялинку». Мета акції – переконати дітей (а через них і їх батьків) в тому, що слід відмовитися від передноворічного винищення хвойних дерев і показати згубні наслідки вирубування лісів. Акція спрямована не лише на запобігання незаконному вирубуванню сосен та ялин, а й на формування громадської думки щодо «ялинкової» проблеми шляхом пропаганди заміни живих дерев букетами, композиціями.

  Так з 16 по 26 грудня 2019 року у рамках акції провідний фахівець з екологічної освіти Гетьманського національного природного парку Суслова Оксана провела ряд зустрічей з учнями Охтирської ЗОШ І-ІІ ступенів №6 (вч. Гусарова А.М.), учнями 1-9 класу Пологівського НВК, вихованцями мистецького напрямку ОМЦПО-МАН (кер. Бабак Л.В.).

  Особливо незабутнім було екологічне заняття «Хай ніколи не плачуть ялинки» , яке проходило у приміщенні Охтирської Центральної Міської Бібліотеки. Суслова Оксана говорила з четверокласниками про користь хвойних дерев. А згодом діти, разом з керівниками гуртків мистецького напрямку Охтирського міського центру позашкільної освіти- Малої Академії Наук Бабак Лілією та Христич Людмилою , вчилися виготовляти новорічний різдвяний віночок.

  Вихованці напрямку ОМЦПО-МАН (кер. Бабак Л.В.), прослухавши про користь хвойних, підрахували, скільки живих дерев потрібно для святкування Нового року такому маленькому місту Охтирка. А це дуже велика цифра - приблизно 10 тис., а ще більший ущерб природі. Напередодні новорічних свят вихованці разом з керівником Бабак Лілією виготовляли новорічні і різдвяні іграшки, ялинкові прикраси, сюрпризи із різних матеріалів. Зі своїх творчих робіт продемонстрували виставку, яка прикрасила стіни закладу.

  Учні Пологівського НВК, крім інформаційної лінійки «Подаруймо ялинці життя» про користь хвойних дерев, взяли участь у конкурсі зимових букетів і композицій «Замість ялинки – зимовий букет». У результаті діти представили оригінальні букети, які створили святкову атмосферу без нищення живих дерев, та продемонстрували, як можна за допомогою підручних матеріалів виготовити новорічну красуню без шкоди для довкілля, створивши ялинки з паперу, картону, ниток, стрічок, пластику, макаронів та шишок.

   Виховання у дітей дбайливого ставлення до природи– запорука екологічного майбутнього.

Є надія, що екозаняття не пройдуть даремно , а збережені ялини і сосни будуть рости на радість людству в ХХІ столітті.

замість ялинкизамість ялинки1замість ялинки2