Скарби болота
Що таке болото? Похмура трясовина? Сумне місце? Болото дивує різноманіттям кольорів та запахів. Найбільше тут мохів. Вони багаті на ягоди, лікарські рослини. На болотах літає багато комарів і мошок, які є кормом для жаб та комахоїдних болотних птахів: курочки болотної, кулика. Тут знаходять корм і безпечне місце для гніздування чапля руда, журавель сірий та лунь болотний, що полює на водяних птахів. Селяться на болотах і звірі: щур водяний, нутрії, ондатри.
За ініціативи бібліотекаря Охтирської ЗОШ І-ІІ ступенів №6 Литвивенко Оксани, у рамках Всесвітнього дня водно-болотних угідь 25 лютого 2020 року учні 5-6 класів взяли участь у конкурсі-вікторині «Скарби болота» . Змагання проходили в декілька етапів, що дало змогу школярам здобути нові знання дізнатися цікавинки про болота, ознайомитися з процесом утворення боліт, збагатити уявлення про рослинний та тваринний світ, розкрити значення болота для людини. Перемогу здобули учні 6 класу.
Болото – це природне угруповання. Усі живі організми пристосувалися тут до спільного проживання, утворюючи з болотом єдине ціле. Те, що природа створювала віками, знищити можна дуже швидко, адже кругообіг води в болотах у десятки разів повільніший, ніж у ріках чи проточних озерах.
Тож діти зробили висновок, що болота треба охороняти, адже отруєння і загибель болота відбувається швидко й безповоротно. Кожне втручання у природу людини має бути виваженим.