Незабутня подорож до Великописарівського краю
29 вересня 2020 року педагоги еколого-натуралістичного та дослідницько-експериментального напрямів Охтирського МЦПО-МАН та провідні фахівці з екологічної освіти та рекреації Гетьманського національного природного парку Оксана Суслова, Ірина Зуза узяли участь у спільній нараді-практикумі з питань вивчення видового складу рослин, лісових та лучних та заплавних біоценозів Гетьманського НПП та використання рекреаційних можливостей парку для дослідницької та екскурсійної, оздоровчої роботи закладу позашкільної освіти.
Позашкільники завітали в гості до колег Великорисарівської СЮН, де їх гостинно зустріли Сергій Дмитриченко, начальник відділу освіти Великописарівської РДА, директор СЮН Зоя Драгун, методист Ольга Мовчан. Цікавою та пізнавальною була екскурсія на навчально-дослідній земельній ділянці. Охтирчани були вражені різноманіттям видового складу рослин, які ростуть на території закладу та дослідам, які проводять педагоги та їх вихованці, що стають основою учнівських індивідуальних та колективних робіт еколого-натуралістичного та дослідницько-екпериментального напряму. Корисним у спілкуванні колег-позашкільників були обмін проблемами та перспективами еколого-натуралістичних, краєзнавчих досліджень та досвід співпраці Великописарівської СЮН та Охтирського ОМЦПО-МАН з Гетьманським НПП.
Фахівці з екологічної освіти та рекреації Гетьманського НПП Михайло Обідець та Сергій Кривонос другу половину наради-практикуму присвятили вивченню ландшафтної структури долини р. Ворскла від с.Олександрівка до смт.Велика Писарівка. Учасники пройшли екологічною стежкою «Диво світ», яка відображає усі природні об’єкти та особливості екосистем Гетьманського національного природно парку. Упродовж маршруту охтирчани вивчали різноманіття дендрофлори, зокрема хвойних дерев, кущові насадження, лікарські рослини, торкнулися екологічних проблем даної території, милувалися кольоровою палітрою осіннього лісу. Екстриму маршруту додали декілька моментів, серед яких: переправа підвісним містком через р.Ворскла, знахідка гігантських грибів-дощовиків, які ,нажаль, вже не їстівні, місцева назва берегової ластівки «Чхурики», увічнена в одноіменній зупинці екологічної стежки.
Підсумки наради-практикуму були підведені за туристичною кашею та фіточаєм з місцевих лікарських трав.
Світ чарівної природи Великописарівщини, спілкування з цікавими, розумними людьми надовго залишиться в пам’яті охтирчан.
Щиро дякуємо колегам-педагогам Великописарівської СЮН, колегам-екологам Великописарівського та Охтирського відділення Гетьманського НПП за незабутню подорож у чарівний світ природи та спілкування.