Вода, Водно-болотні угіддя, життя-нероздільні
Цьогорічна тема привертає увагу до питань пов’язаних з використанням прісної води, а також ролі водно-болотних угідь у накопичені, очищенні та постачанні прісної води для потреб людства і природних процесів.
За сприяння та підтримки провідного фахівця з екологічної освіти Гетьманського національного природного парку Суслової Оксани підготовлена інформація про Всесвітній день водно-болотних угідь та передана до Охтирський загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів № 6, 9 для проведення екогодин.
Вчителі біології вищезгаданих шкіл Кутовий Юрій, Крамська Анна ознайомили учнів із значенням боліт для забезпечення життєдіяльності всіх живих організмів, уяснили що водно-болотні угіддя це, насамперед, місце існування ендемічних, рідкісних і зникаючих видів рослин і тварин, місце регулярного перебування понад 20 тис. водних птахів, або важливе місце для нересту, нагулу і зимівлі місцевих видів риб тощо. Уяснили собі для якої великої групи представників тваринного та рослинного світу водно-болотні угіддя, які співіснують на заболочених територіях.
Ми маємо усвідомити, що для майбутнього планети дуже важливо вже зараз припинити знищувати болота і почати відновлювати водно-болотні екосистеми, берегти джерела прісної води та ощадливо її використовувати.