Наукова панорама

   Наукова панорама 4Щороку вихованці гуртка  «Географ-науковець» ОМЦПО-МАН готують захід присвячений   Дню водно-болотних угідь, де представляють  дослідницькі роботи, в яких приділена увага  вивченню водних об’єктів.

   5 лютого 2021року юні географи провели «Наукову панораму», на яку запросили провідних фахівців з екологічної освіти Гетьманського національного природного парку .

  Суслова Оксана ознаменувала свій виступ під гаслом "Вода, Водно-болотні угіддя, життя - нероздільні", у якому зазначила про необхідність ВБУ для води, життя живих організмів. Нагадала, що ВБУ підтримують економіку, захищають від стихійних лих, вирішують проблему зміни клімату. Розповіла про попит на воду, про втрату ВБУ та нестачу води, вплив людей на економіку та надала рекомендації як краще розпоряджатися водними ресурсами. Адже тільки людина може зберегти і раціонально використовувати ВБУ.

    У заході взяли участь 15 вихованців гуртка «Географ -науковець» разом із керівником Вірою Хорошун.

   Доповіді юних науковців були об’єднані у 4 блоки: «Найважливіші чинники формування гідрологічних умов клімат і метеорологічні умови», «Малі річки – справжня краса Землі», «Озера мають важливе природне і господарське значення» «Ворскла – головна водна артерія Охтирщини».

   Найважливішими чинниками водного режиму є клімат і метеорологічні умови. Формування гідрологічних умов насамперед залежить від таких метеоелементів як: температура повітря і атмосферні опади, з яких основними є атмосферні опади.

   Задорожна Наталія підготувала  доповідь на тему «Характеристика показників максимальної температури повітря   у  період 1946-2020рр. за результатами спостережень  на Іванівській дослідно-селекційній станції», Линник Зоряна,розповіла  про аналіз кількості опадів в період з 1900-2020рр. на Іванівській д-с станції та звернула увагу на той факт що  починаючи з 1961-1980рр. намітилась яскрава тенденція до зменшення кількості опадів, що випадали у серпні з 60 мм до 33мм.

   Блок «Малі річки – справжня краса Землі» представили Тарануха Діана з доповіддю «Негативні наслідки проходження аномальних повеней на р. Охтирка та їх ліквідація», Бейзим Олександр –  «Річка Гусинка -  основа меліоративної  системи села з доповіддю Пологи», Піскурьова Дарина» – «Вплив гребель на малі річки», Явтушенко Максим – «Акумулятивно-ерозійна робота річки Охтирка у нижній течії». Оцінюючи сучасний стан малих річок, необхідно враховувати такі їх особливості: малі річки є основним джерелом живлення великих рік, тому збереження їх має найважливіше значення для захисту водних ресурсів від виснаження.

   Блок «Озера мають важливе природне і господарське значення» представили Гмиря Олександра, з доповіддю «Значення  та господарське використання Зеленого озера у різні часи існування міста Охтирка»,  Корець Мальвіна – «Характеристика озера Соснове»,  Пардаєва Катерина – «Заростання Білого озера  водно-прибережними рослинами»,  Кошиль Максим – «Характеристика водно-болотного угіддя притерасної заплави р. Охтирки»

   Озера відіграють провідну роль у регулюванні й формуванні річкового стоку, процесах самоочищення води, накопичення органічної речовини. Акваторія і береги є місцем поширення різноманітної флори і фауни, включаючи рідкісні та охоронювані види.

   Блок  «Ворскла – головна водна артерія Охтирщини» представили Орехов Іван з доповіддю «Населені пункти Охтирського району, які розташовані поблизу водойм»,  Кириченко Максим  – «Динаміка заплави річка Ворскла у період 1940-2020 рр.»,  Васильченко Юлія  – «Структура ландшафту Хухрянського гідрологічного заказника», «Різніченко Єлизавета, –  «Характеристика рослинності крутосхилів корінного берега річки Ворскли», Харченко Любов  –   «Видовий склад рослин заплави річки Ворскли на ділянках з різним рекреаційним навантаженням».

   При підведенні підсумку заходу вихованці гуртка «Географ-науковець» подарували спеціалістам Гетьманського НПП  збірку доповідей та дали обіцянку надалі досліджувати і висвітлювати свої матеріали для загального відома.

Наукова панорама 5Наукова панорама 2Наукова панорама 3