Ліс- легені нашої планети
Людина може прожити без їжі тиждень, без води – лічені дні, без повітря – відразу гине. Якби не було рослин, то запас кисню не поповнювався. Все живе перестало б існувати.
Ліси називають «легенями планети», тому, що вони переробляють вуглекислий газ на кисень, який так потрібен для життя живих організмів. В процесі переробки кисню в організмі він перетворюється на вуглекислий газ, який людина потім видихає. Дерева, в свою чергу, потребують саме цей газ, і тому вони поглинають його через пори свого листя. В поєднанні з водою та з допомогою сонячного світла ці два компонента утворюють крохмаль та іншу поживність для рослин.
Саме про це 11 березня 2021 року говорила з учнями 7-9 класів Пологівського НВК провідний фахівець з екологічної освіти Гетьманського національного природного парку Суслова Оксана. Учні переглядали відео ролик про ліс, брали активну участь у інтелектуальній грі "Ліс- легені нашої планети", обговорювали правила поведінки у лісі, причини знищення лісів. Особливо старшокласників вразили факти Червоної книги України.
Знищення лісу може передрікати нам сумну участь, адже він є джерелом кисню, регулятором вологи і життєдайною скарбницею для Землі. За останні 2-3 тисячоліття людство знищило біля половини лісових масивів. Причиною тому стали необґрунтована вирубка лісу та ряд інших факторів, які призвели до втрати мільйонів гектарів.
Хоча і реалізується багато заходів щодо збереження лісу, та чимало залежить і від кожного з нас, адже розуміння елементарних санітарних норм і обережне, не хижацьке поводження в лісі допоможе йому легше справитися з нашим впливом на нього і хоча б частково відновитися. Ми не повинні залишатися байдужими до екологічних проблем, насамперед в інтересах здоров’я кожного з нас.