Науковий вернісаж до Всесвітнього дня дикої природи
20 грудня 2013 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 3 березня - день підписання Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення.
Тема цьогорічного Всесвітнього дня дикої природи «Ліси та засоби до існування: підтримання людей та збереження планети» визначає центральну роль лісів та їх екосистемних послуг у забезпеченні добробуту сотень мільйонів людей у всьому світі, і особливо корінних та місцевих громад, які історично пов’язані з лісами та прилеглими до них територіями. Це узгоджується з цілями сталого розвитку ООН у частині зобов'язань щодо подолання бідності, забезпечення сталого використання ресурсів та збереження життя на землі.
Вихованці гуртка «Географ-науковець» Охтирський міський центр позашкільної освіти – Мала академія наук (керівник Віра ХОРОШУН) з нагоди відзначення Всесвітнього дня дикої природи підготували і провели «Науковий вернісаж» спільно зі спеціалістом з екологічної освіти Гетьманського національного природного парку Оксаною СУСЛОВОЮ. Перший блок заходу був присвячений загальній характеристиці лісів Охтирського району. Це - «Історія Охтирських лісів», «Розподіл лісових площ по території Охтирського району», «Основні лісоутворювальні породи лісів Охтирського району».
Наступний блок складався із досліджень, які проводили у різні роки вихованці гуртка «Географ-науковець»: «Видовий склад рослин еколого-пізнавальної стежки «Литовський бір», «Ліс - це щедра природна аптека», «Характеристика похідного лісу північної околиці м. Охтирка», «Характеристика лісового масиву південно-західної околиці міста Охтирка», «Характеристика лісу, що знаходиться поміж містом Охтирка та селом Залужани». Три доповіді було присвячено приміському лісовому масиву, що знаходиться в урочищі «Ківшар»: «Урочище «Ківшар »- приміська хона рекреації», «Особливості рельєфу урочища», «Екологічні проблеми урочища «Ківшар».