Порядок супроводу (надання допомоги) осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення в адмінприміщенні Гетьманського національного природного парку.

Додаток до наказу № 67 від 30.11.2018 р.

ПОРЯДОК

супроводу (надання допомоги) осіб з інвалідністю та інших

маломобільних груп населення в адмінприміщенні

Гетьманському національному природному парку

 

1. Порядок супроводу (надання допомоги) (далі – Порядок) осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення в адмінприміщення Гетьманського національного природного парку (далі – Гетьманський НПП) розроблено на виконання вимог чинного законодавства щодо порядоку супроводу осіб з обмеженими можливостями.

1.1. Терміни, які використовуються в тексті цього Порядку:

особа з інвалідністю - особа зі стійким розладом функцій організму, що при взаємодії із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження її життєдіяльності, внаслідок чого держава зобов'язана створити умови для реалізації нею прав нарівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист;

маломобільні групи населення (МГН) – люди, що відчувають труднощі при самостійному пересуванні, одержанні послуги, необхідної інформації або при орієнтуванні в просторі. До мало-мобільних груп населення віднесені інваліди, люди з тимчасовим порушенням здоров'я, вагітні жінки, люди старшого (похилого) віку, люди з дитячими колясками тощо

відповідальна особа – посадова особа Гетьманського НПП на яку покладаються обов’язки щодо забезпечення доступу до адмінприміщення Гетьманського НПП осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

2. Цей Порядок визначає дії Відповідальної особи Гетьманського НПП, щодо забезпечення зручності та комфортності перебування в Гетьманському НПП Особам з інвалідністю та МГН (далі – Особа, що потребує допомоги), а також створення умов для якісного їх обслуговування Відповідальною особою Гетьманського НПП.

3. Якщо Особа, що потребує допомоги, має намір відвідати адмінприміщення Гетьманського НПП, для забезпечення її супроводу, має можливість завчасно повідомити адміністрацію Гетьманського НПП про дату і час свого візиту по телефону (05458) 6-62-87, шляхом направлення на адресу парку поштового листа за адресою вул. Вознесенська, 53 в м. Тростянець Сумська область, або направлення листа на електронну адресу Гетьманського НПП -    Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .

4.1 При необхідності Особа, яка потребує допомоги, може заздалегідь погодити з Відповідальною особою за телефоном, засобами поштового чи електронного зв’язку необхідний обсяг допомоги при організації доступу в адмінприміщення Гетьманського НПП із зазначенням дати і часу прибуття, або направити на електронну пошту Гетьманського НПП відповідний запит.

5. Відповідальна особа Гетьманського НПП у разі одержання інформації про прибуття Особи, що потребує допомоги, зобов’язана особисто з’ясувати мету її візиту. Відповідальна особа негайно прибуває особисто або забезпечує прибуття працівника відділу, який володіє необхідною інформацією, та консультує Особу, що потребує допомоги.

5.1 Відповідальна особа, у разі прибуття до адмінприміщення Гетьманського НПП Особи, що потребує допомоги, негайно доповідає про це в.о. директора Гетьманського НПП та надалі виконує його вказівки по забезпеченню зручності та комфортності перебування в Гетьманському НПП вищезазначеній Особі.

6. Відповідальна особа зустрічає і супроводжує осіб, що потребують допомоги.

6.1 Важливо завжди пам'ятати, що потрібно звертатись безпосередньо до Особи, що потребує допомоги, а не до особи, яка її супроводжує. Щоб звернути на себе увагу людини з вадами слуху, необхідно помахати рукою, або іншим чином привернути їхню увагу.

6.2 У першочерговому порядку Відповідальною особою уточнюються, якої допомоги потребує Особа, мета відвідування адмінприміщень Гетьманського НПП, необхідність супроводу. Якщо Особа, яка потребує допомоги відмовляється від пропозиції та не потребує допомоги відповідальної особи, забороняється нав’язувати свою допомогу. Забороняється торкатись осіб з інвалідністю чи їх допоміжних засобів пересування без їх дозволу.

6.3 Необхідно бути терплячім з людьми, які мають труднощі в спілкуванні; не виправляти їх; не закінчувати їх речення замість них. В спілкуванні з особами з обмеженим слухом чи тими, то не чують, в нагоді інколи можуть стати ручка з папером.

6.4 Необхідно використовувати чіткі, коротші речення. Якщо Особа, яка потребує допомоги, не зрозуміла Відповідальну особу, потрібно повторити щойно сказане або спробуйте перефразувати речення. Деяким Особам, що не чують або мають обмежений слух, може бути легше зрозуміти, якщо Відповідальна особа також використовуватимете жестикуляцію руками, щоб пояснити напрям руху.

6.5 Якщо допомоги Відповідальної особи потребує користувач візка, спочатку необхідно спитати людину, куди вона хоче дістатись, а потім проінформувати про необхідність довезти її. Забороняється нахилятись і спиратись на інвалідний візок чи на інший допоміжний засіб людини.

6.6 У разі, якщо до Відповідальної особи звернулась особа з порушенням зору, в першу чергу необхідно представитись, назвати прізвище, ім’я та по батькові, свою посаду, представити інших присутніх осіб, розповісти такій особі, де вона знаходиться.

6.6.1 Під час супроводу такої особи необхідно спитати, чи хоче вона бути попередженою про сходи, двері та інші перешкоди. Якщо так, то необхідно коментувати шлях і маршрут, яким здійснюється пересування. Наприклад. "За декілька кроків ми повернемо ліворуч" чи "Ми підходимо до сходів”. Коли буде досягнуто необхідного місця, потрібно повідомити людину, де вона знаходиться.

6.7 В разі необхідності, за погодженням із адміністрацією Гетьманського НПП, Відповідальна особа залучає інших працівників до супроводу осіб, які потребують допомоги.

7. Особи, які потребують допомоги користуються пріоритетним правом при подачі документів до адміністрації Гетьманського НПП.

7.1 У разі подання Особою, що потребує допомоги, заяви до адміністрації Гетьманського НПП, Відповідальна особа приймає вхідну кореспонденцію у такої особи та передає на реєстрацію у встановленому порядку або за бажанням такого громадянина супроводжує її до офісних приміщень Гетьманського НПП і знайомить Особу, яка потребує допомоги з працівником Гетьманського НПП, відповідальним за приймання вхідної кореспонденції, особисто, представивши прізвище, ім'я та по батькові один одному.

8. При відвідуванні адмінприміщень Гетьманського НПП Особою, яка потребує допомоги, Відповідальна особа роз'яснює правила внутрішнього та службового розпорядку Гетьманського НПП розташування санітарних кімнат, можливі перешкоди на шляху та ін.; структуру Гетьманського НПП, в якому кабінеті і до кого звернутися з питань, які можуть виникнути.

9. Після закінчення часу перебування на території адмінприміщень Гетьманського НПП осіб, які потребують допомоги, відповідальна особа супроводжує таких осіб до виходу з приміщення Гетьманського НПП.

10. Відповідальна особа Гетьманського НПП за погодженням з особами, які потребують допомоги, вправі надати інші види допомоги по супроводу, не передбачені цим Порядком.

11. Після закінчення візиту Особи, що потребує допомоги, Відповідальна особа Гетьманського НПП організовує супровід даної Особи до виходу з приміщення Гетьманського НПП.

12. Даний Порядок оприлюднюється на офіційному веб-сайті Гетьманського НПП, а також розміщується на стендах службової документації Гетьманського НПП.

 В.о. директора  О.В. Яковенко