Скачати матеріали
![]() Розмір 31,8 Мб |
![]() Розмір 11,9 Мб |
Галерея
Ласкаво просимо до Гетьманського парку
Загальна інформація
Історія створення: Гетьманський національний природний парк (Гетьманський НПП) створений 27 квітня 2009 року згідно Указу Президента України № 273/2009, з метою збереження, відтворення і раціонального використання типових та унікальних природних комплексів Лівобережного лісостепу, що мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення. Робота над створенням парку тривала близько 10 років.
Підпорядкування: Гетьманський НПП є державним об'єктом природно-заповідного фонду України загальнодержавного значення, природоохоронною, рекреаційною, культурно-освітньою, науково-дослідною установою, належить до державної власності і підпорядкований Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів України.
Адміністративно-територіальне розташування: Гетьманський НПП знаходиться в південно-східній частині Сумської області на території Охтирського району. Парк створений в долині річки Ворскла. Починається він на кордоні з Російською Федерацією і за течією Ворскли простягається до межі з Полтавською областю, закінчується нижче села Куземин. До парку віднесені ділянки заплави, сама річка, місцями надзаплавні тераси та правий корінний берег ріки. Загальна протяжність Ворскли в межах Сумської області 122 км, відповідно, такою є й протяжність Парку. Географічні координати центроїду № 1 село Климентове: В (північна широта) 50°23'10''; L (східна довгота) 34°55'34''.
Площа: Загальна площа території Гетьманського НПП становить 23360,1 гектара, в тому числі 11673,2 гектара земель, що надаються у постійне користування.
Новини
Про Конституцію - найменшим
У ці непрості часи надзвичайно важливо говорити з дітьми про головне — про нашу державу, права, свободи й відповідальність. Саме тому до Дня Конституції України ми провели теплу, пізнавальну та натхненну зустріч для дітей — разом із чудовими працівниками бібліотеки. Ми говорили про те, що таке Конституція і чому вона — не просто книга, а основа нашого життя.
Діти переглянули цікаве відео про права й обов’язки, із захопленням відповідали на запитання вікторини, розгадували кросворд, а також фантазували, які б «закони добра» вони самі написали у свою дитячу Конституцію.
А на завершення — яскраві патріотичні малюнки на асфальті, які додали ще більше тепла і кольору нашій зустрічі.
Щиро дякуємо працівникам бібліотеки за співпрацю, підтримку і спільне бажання формувати у дітей розуміння важливих цінностей — свободи, справедливості та любові до України. Саме з таких маленьких кроків починається велике майбутнє!
День Конституції з мистецькою душею Великописарівщини
Цьогоріч День Конституції України у Великописарівській громаді відзначили по-особливому — не на центральній площі, а у великій світлій залі Охтирки. Але незмінними залишились головні цінності: гордість за рідний край, любов до України, шана до культури й традицій.
На святі відбулася зворушлива презентація книги «Великописарівщина художня» — нової збірки, що продовжує серію про культурне обличчя громади. У виданні — вишивки, картини, вироби з лози, що несуть в собі тепло рук і глибину душі талановитих майстрів Великописарівщини.
Гетьманський національний природний парк із задоволенням долучився до цього яскравого свята культури та єднання — участь у заході взяв провідний фахівець з екологічної освіти, підтримавши громаду у цей важливий день та засвідчивши: екологія і культура — нерозривні складові національної ідентичності.
Велика подяка ініціаторці проєкту — Людмилі Бірюковій, авторам текстів, фотомайстрам, бібліотекаркам та всім, хто долучився до створення цього мистецького скарбу.
Завершилось свято теплим загальним фото — символом непохитності, взаємопідтримки та віри в Перемогу.
Купальська магія і сила природи
Провідні фахівці з екологічної освіти Гетьманського національного природного парку долучилися до міського святкування свята Івана Купала.
У межах заходу було створено тематичну фотозону, де кожен охочий міг зробити пам’ятне фото серед природної краси. Відвідувачі дізнавалися багато цікавого про лікарські рослини нашого краю — їх властивості, застосування і символіку у народній традиції.
А ще ми разом створювали традиційні обереги — ляльки-мотанки. Цей майстер-клас зібрав чимало зацікавлених,адже кожна лялька — це частинка душі, добра і родинного тепла.
У створенні нашого затишного і пізнавального куточка до свята активно долучилися й інші працівники Парку. Щиро дякуємо всій команді за допомогу, підтримку та творчий підхід! Разом ми зробили атмосферу справжньо-купальською, наповненою теплом, знаннями та любов’ю до природи.
Дякуємо всім, хто розділив це чарівне свято з нами! Нехай Купальська ніч принесе вам мир, натхнення і добрі мрії.