Скачати матеріали
![]() Розмір 31,8 Мб |
![]() Розмір 11,9 Мб |
Галерея
Ласкаво просимо до Гетьманського парку
Загальна інформація
Історія створення: Гетьманський національний природний парк (Гетьманський НПП) створений 27 квітня 2009 року згідно Указу Президента України № 273/2009, з метою збереження, відтворення і раціонального використання типових та унікальних природних комплексів Лівобережного лісостепу, що мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення. Робота над створенням парку тривала близько 10 років.
Підпорядкування: Гетьманський НПП є державним об'єктом природно-заповідного фонду України загальнодержавного значення, природоохоронною, рекреаційною, культурно-освітньою, науково-дослідною установою, належить до державної власності і підпорядкований Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів України.
Адміністративно-територіальне розташування: Гетьманський НПП знаходиться в південно-східній частині Сумської області на території Охтирського району. Парк створений в долині річки Ворскла. Починається він на кордоні з Російською Федерацією і за течією Ворскли простягається до межі з Полтавською областю, закінчується нижче села Куземин. До парку віднесені ділянки заплави, сама річка, місцями надзаплавні тераси та правий корінний берег ріки. Загальна протяжність Ворскли в межах Сумської області 122 км, відповідно, такою є й протяжність Парку. Географічні координати центроїду № 1 село Климентове: В (північна широта) 50°23'10''; L (східна довгота) 34°55'34''.
Площа: Загальна площа території Гетьманського НПП становить 23360,1 гектара, в тому числі 11673,2 гектара земель, що надаються у постійне користування.
Новини
Екологічний практикум "Виявляємо, вивчаємо, охороняємо" до Дня довкілля та Дня проліска
У межах відзначення Дня українського навколишнього середовища та Дня проліска фахівець з екологічної освіти Гетьманського національного природного парку провів пізнавальний екологічний практикум для вихованців туристичного гуртка Палацу дітей та юнацтва.
Учасники заходу — юні мандрівники, які обожнюють походи та сплави — активно долучилися до командного квесту-змагання Дві команди змагалися у знаннях про рослини рідного краю, їх властивості, способи використання та охорони.
Діти шукали, визначали та презентували знайдені рослини, демонструючи неабиякі знання і зацікавленість.
Такі заходи допомагають формувати справжніх друзів природи, які знають, як берегти навколишній світ і передавати ці знання іншим.
Мандрівка у природу рідного краю
До Дня екологічних знань провідні фахівці з екологічної освіти Гетьманського національного природного парку завітали до малят садочку «Калинка» з екологічним заняттям на тему «Природа рідного краю».
Разом ми вирушили в уявну подорож лісами, луками й берегами річок Полісся. Діти дізнавалися, хто живе у наших лісах , які дерева дарують нам тінь і кисень, і які квіти першими прокидаються навесні.
Малеча із захопленням слухала цікаві факти, розглядала яскраві ілюстрації та ділилася власними спостереженнями. А ще ми уявляли, що кожен з нас — це квіточка добра, яку потрібно плекати турботою та любов’ю.
Такі зустрічі — це не просто знання. Це — формування поваги та любові до рідної природи з дитинства.
Екологічний урок про весну та природу рідного краю
У Ліцеї №1 відбувся яскравий і пізнавальний екологічний урок на тему «Весняні рослини нашого краю», який провів провідний фахівець з екологічної освіти Гетьманського національного природного парку
Учні початкової ланки дізнавалися про дивовижні весняні квіти, які з’являються першими після зими.
Особливе захоплення викликала можливість на власні очі побачити деякі з цих рослин та доторкнутися до них, адже фахівець приніс приклади весняних дарів природи, зібраних із дотриманням усіх правил етичного природокористування.
Маленькі дослідники ставили безліч запитань, обговорювали, як захищати рідну природу, і з цікавістю знайомилися з тим, які рослини занесені до Червоної книги України.
Такі уроки — це крок до виховання покоління, яке зростає з любов’ю до рідної землі та її природних скарбів.