Скачати матеріали
Розмір 31,8 Мб |
Розмір 11,9 Мб |
Галерея
Ласкаво просимо до Гетьманського парку
Загальна інформація
Історія створення: Гетьманський національний природний парк (Гетьманський НПП) створений 27 квітня 2009 року згідно Указу Президента України № 273/2009, з метою збереження, відтворення і раціонального використання типових та унікальних природних комплексів Лівобережного лісостепу, що мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення. Робота над створенням парку тривала близько 10 років.
Підпорядкування: Гетьманський НПП є державним об'єктом природно-заповідного фонду України загальнодержавного значення, природоохоронною, рекреаційною, культурно-освітньою, науково-дослідною установою, належить до державної власності і підпорядкований Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів України.
Адміністративно-територіальне розташування: Гетьманський НПП знаходиться в південно-східній частині Сумської області на території Охтирського району. Парк створений в долині річки Ворскла. Починається він на кордоні з Російською Федерацією і за течією Ворскли простягається до межі з Полтавською областю, закінчується нижче села Куземин. До парку віднесені ділянки заплави, сама річка, місцями надзаплавні тераси та правий корінний берег ріки. Загальна протяжність Ворскли в межах Сумської області 122 км, відповідно, такою є й протяжність Парку. Географічні координати центроїду № 1 село Климентове: В (північна широта) 50°23'10''; L (східна довгота) 34°55'34''.
Площа: Загальна площа території Гетьманського НПП становить 23360,1 гектара, в тому числі 11673,2 гектара земель, що надаються у постійне користування.
Новини
Знайомство з дикими тваринами Сумщини
У дошкільному закладі "Білочка" пройшов цікавий та пізнавальний захід, присвячений диким тваринам, які мешкають на Сумщині. Малеча дізналася багато нового про різноманітність місцевої фауни, її роль у природі та важливість збереження тваринного світу.
Захід пройшов у теплій та доброзичливій атмосфері, а усмішки та зацікавлені очі дітей стали найкращою нагородою для провідних фахівців з екологічної освіти Гетьманського НПП.
Разом ми формуємо відповідальне ставлення до природи з наймолодшого віку.
Важлива частина нашої екосистеми.
Вічнозелені дерева - є важливою частиною нашої екосистеми. Ці дерева залишаються зеленими протягом усього року, символізуючи стійкість і оновлення, навіть у холодну пору. Саме тому вони стали популярними на зимових святах.
20 грудня, провідний фахівець з екологічної освіти Гетьманського НПП завітала до відвідувачів КУ «Охтирського міського центру надання соціальних послуг» та провела екологічну бесіду на тему: «Важлива частина нашої екосистеми».
Сосни, ялини та інші вічнозелені рослини очищують повітря, поглинаючи значні кількості вуглекислого газу, пилу та шкідливих речовин. Їхній запах має антисептичний ефект і сприяє зміцненню імунітету. А їхні корені запобігають ерозії ґрунтів, що важливо для збереження екосистеми. Вічнозелені дерева є домівкою для багатьох видів птахів, комах та тварин.
На завершення разом з відвідувачами виготовили новорічну еко-іграшку із паперу. Такі прикраси не лише екологічні, але й додають природної атмосфери святу.
Пам’ятайте: збереження природи починається з нашої турботи та усвідомлення важливості кожного ресурсу.
"Збережи ялинку" у садочку "Білочка"
У дитячому садочку "Білочка" відбувся захоплюючий екологічно-освітній захід для наймолодших друзів природи – дошкільнят. Темою події стала важливість збереження хвойних дерев у зимовий період, особливо напередодні новорічних свят.
Упродовж заходу провідний фахівець Гетьманського НПП розповіла дітям чому ялинки завжди зелені, хто ховається серед гілок взимку та як важливо залишати ці дерева в їхньому природному середовищі. Малята активно брали участь в іграх та слухали чарівну історію про маленьку ялинку.
Родзинкою заходу став творчий майстер-клас із виготовлення новорічних іграшок. Діти створили прикраси власними руками, використовуючи елементи аплікації. Разом із вихователями дошкільнята прикрасили ялинку, яка стоїть у їхній групі. Таке рішення допомогло створити святковий настрій без шкоди для природи.
Захід завершився теплими побажаннями до Нового року та обіцянками дбати про природу. Спільними зусиллями ми створюємо майбутнє, сповнене любові до природи!