Климентівський гідрологічний заказник загальнодержавного значення

с.Климентове Охтирський р-н Климентівський гідрологічний заказник загальнодержавного значення (далі - Заказник) оголошений Указом Президента України від 09.12.98 № 1341/98 і входить до складу природно-заповідного фонду України, який охороняється як її національне надбання і є складовою частиною світової системи природних територій та об’єктів, що перебувають під особливою охороною. Був заснований як гідрологічний заказник місцевого значення рішенням облвиконкому від 25.12.1979 № 662. Загальна площа Заказника - 1007,5 га. Він розташований в Охтирському районі Сумської області.

   Мета Заказника - збереження від небажаних змін та деградації луко-водно-болотного природного комплексу заплави р. Ворскли з притаманним для лісових і лучно-болотних заплавних ландшафтів північно-східної України рослинним і тваринним світом.

   Територія Заказника дуже мальовнича. Вона виконує роль регулятора ґрунтових вод i водного режиму Ворскли. Землі Заказника сильно розчленовані старицями і болотами, на яких ніколи не проводилися гідромеліоративні чи інші роботи. Завдяки цьому збереглася багата водна, прибережно-водна, болотяна і лучна рослинність. Майже на всій території можна натрапити на угруповання рідкісного латаття білого, а також глечиків жовтих. Спостерігаються тут - пальчатокорінник Фукса, рябчик руський, зозулинець блощичний, зозулинець рідкоквітковий, зозулинець болотний, шейцерія болотна; тварини - видра річкова, мінога українська, п’явка медична, горностай, поручайник, дозорець-імператор, джміль моховий, поліксена та інші.

   У 2009 році Заказник увійшов до складу Гетьманського національного природного парку.

   

   Географічні координати центроїду: В (північна широта) 50° 22' 17"; L (східна довгота) 34° 53' 43".