Гідрологічний заказник місцевого значення "Ямний"

   Гідрологічний заказник місцевого значення "Ямний" (далі – Заказник) організований згідно розпорядженням Представника Президента по Сумській області від 28.12.1992 № 347 і входить до складу   природно-заповідного фонду України, який охороняється як її національне надбання  і є складовою частиною   світової   системи   природних територій   та   об'єктів,   що перебувають під особливою охороною. Загальна   площа   Заказника   -   696,7  га. Він розташований в Великописарівському районі Сумської області на землях Вільненської, Ямненської та Добрянської сільських рад в заплаві р. Ворскла, біля сіл Вільне, Ямне та Сидорова Яруга.
    Мета створення і завдання.

Мета: збереження від небажаних змін та деградації лучно-водно-болотного природного комплексу і р. Ворскла з притаманним їм рослинним і тваринним світом.

Завдання: Охорона лучно-водно-болотного ландшафту.

  1. 1.Охорона і відтворення видів рослин і тварин, занесених до Червоної книги України, до Європейського Червоного списку, Червоного списку регіонально-рідкісних рослин і тварин Сумської області, виявлених на території заказника.
  2. 2.Охорона і відтворення типових і рідкісних рослинних угрупувань.

4. Створення умов для розселення видового різноманіття на прилеглі до заповідного об'єкту території.

5. Поширення екологічних знань та виховання у людей бережного ставлення до природи як національного надбання країни.

   У 2009 році Заказник увійшов до складу Гетьманського національного природного парку.

   

   Географічні координати центроїду: В (північна широта) 50° 23' 30"; L (східна довгота) 35° 21' 09".