Гідрологічна пам'ятка природи місцевого значення «Джерело кремньове»

   Гідрологічну пам'ятку природи місцевого значення «Джерело кремньове» (далі - Пам'ятка природи) оголошено відповідно до рішення Сумської обласної ради від 28.01.2003 «Про розширення мережі об'єктів природно-заповідного фонду області місцевого значення».

   Пам'ятка природи представляє собою ділянку лісового насадження з місцем витоку на поверхню унікального гідрогеологічного утворення -самовитічного джерела води доброї питної якості.

   Територія Пам'ятки природи займає площу 0,02 га та розташовується в центральній частині Великописарівського району Сумської області, за північною околицею с. Сидорова Яруга на території Добрянської сільської ради, навпроти буд. 9 по вул. Яруга, у підніжжя правого корінного берегу р. Ворскла; в лісовому фонді ДП «Охтирське лісове господарство» - в кв. 53 вид. 15 Великописарівського лісництва.

   Пам'ятка природи входить до складу природно-заповідного фонду України, охороняється як національне надбання, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення та використання.

   Метою створення Пам'ятки природи є збереження у природному стані унікального гідрогеологічного утворення - самовитічного джерела води доброї питної якості.

   Основними завданнями Пам'ятки природи є: охорона самовитічного джерела води, що має особливу природо-охоронну, наукову, естетичну, рекреаційну, пізнавальну, еколого-освітню та виховну цінність; підтримання загального екологічного балансу в регіоні; поширення екологічних знань та виховання у людей бережливого ставлення до природи як національного надбання країни; невиснажливе рекреаційне використання території.

   У 2009 році Пам’ятка природи ввійшла до складу Гетьманського національного природного парку.

   

   Географічні координати: В (північна широта) 50° 23' 60"; L (східна довгота) 35° 19' 18".