Заповідне урочище місцевого значення «Нескучанська дача»

   Заповідне урочище місцевого значення «Нескучанська дача» (далі – Заповідне урочище) оголошено відповідно до розпорядження виконкому Сумської обласної Ради депутатів трудящих від 28.07.1970 № 456-р, зі змінами відповідно до рішень облвиконкому Сумської обласної ради народних депутатів від 31.12.1980 № 704 та Сумської обласної ради від 25.12.2002 «Про оптимізацію мережі і зміну назв територій та об'єктів природно-заповідного фонду області місцевого значення».

   Заповідне урочище займає площу 11,9 га та розташовується в південній частині Тростянецького району Сумської області, на території Мащанської сільської ради, на захід від м. Тростянець, на правому корінному березі р. Ворскла; в лісовому фонді ДП «Тростянецьке лісове господарство» - кв. 12 вид. 8-10 та кв. 13 вид. 4,6, 10-11 Нескучанського лісництва. Заповідне урочище являє собою унікальне високобонітетне дубово-модрино-ясенове лісове насадження 1893-1897 років створення, що є зразком лісокультурної справи кінця XIX століття. Заповідне урочище входить до складу природно-заповідного фонду України місцевого значення, охороняється як національне надбання.

   Метою створення Заповідного урочища є збереження в природному стані високобонітетного дубово-модрино-ясенового лісового насадження віком більше 110 років.

   Основними завданнями Заповідного урочища є: охорона унікального лісового насадження, що має особливу природоохоронну, наукову, історико-культурну, естетичну, еколого-освітню та виховну цінність; підтримання загального екологічного балансу в регіоні; поширення екологічних знань та виховання у людей бережливого ставлення до природи як національного надбання країни.

   У 2009 році Заповідне урочище ввійшло до складу Гетьманського національного природного парку.

   

   Географічні координати центроїду: В (північна широта) 50° 27' 11"; L (східна довгота) 34° 53' 59".