Заповідне урочище місцевого значення «Залугове»

   Заповідне урочище «Залугове» (далі - Заповідне урочище) оголошено відповідно до розпорядження виконкому Сумської обласної Ради депутатів трудящих від 28.07.1970 № 456-р, зі змінами відповідно до рішень облвиконкому Сумської обласної ради народних депутатів від 31.12.1980 № 704 та Сумської обласної ради від 13.10.1994 «Про державний кадастр територій та об'єктів природно-заповідного фонду області».

   Заповідне урочище займає площу 4,2 га та розташовується в південній частині Тростянецького району Сумської області, на території Кам'янської сільської ради, на піщаній терасі заплави р. Ворскла, поблизу місця впадання в неї р. Боромля; в лісовому фонді ДП «Тростянецьке лісове господарство» - квартал 26 виділ 4 Тростянецького лісництва.

   Заповідне урочище являє собою унікальне високобонітетне соснове лісове насадження 1905 року створення, що є зразком лісокультурної справи початку XX століття.

   Заповідне урочище входить до складу природно-заповідного фонду України місцевого значення, охороняється як національне надбання.

   Метою створення Заповідного урочища є збереження в природному стані високобонітетного соснового лісового насадження віком більше 100 років.

   Основними завданнями Заповідного урочища є: охорона унікального лісового насадження, що має особливу природоохоронну, наукову, історико-культурну, естетичну, еколого-освітню та виховну цінність; підтримання загального екологічного балансу в регіоні; поширення екологічних знань та виховання у людей бережливогоставлення до природи як національного надбання країни.

   У 2009 році Заповідне урочище ввійшло до складу Гетьманського національного природного парку.

 

   Географічні координати центроїду: В (північна широта) 50° 42' 42"; L (східна довгота) 35° 00' 83".