Заповідне урочище місцевого значення «Красне»

   Заповідне урочище «Красне» (далі - Заповідне урочище) оголошено відповідно до розпорядження виконкому Сумської обласної Ради депутатів трудящих від 28.07.1970 № 456-р, зі змінами відповідно до рішень облвиконкому Сумської обласної ради народних депутатів від 31.12.1980 № 704 та Сумської обласної ради від 13.10.1994 «Про державний кадастр територій та об'єктів природно-заповідного фонду області».

   Заповідне урочище займає площу 16,2 га та розташовується в південній частині Тростянецького району Сумської області, на території Станівської сільської ради, на захід від м. Тростянець, на правому корінному березі р. Ворскла; в лісовому фонді ДП «Тростянецьке лісове господарство» - квартал 71 виділи 13, 15-17, 25 Нескучанського лісництва.

   Заповідне урочище являє собою унікальне високобонітетне дубово-ясенове природне лісове насадження (зі штучною домішкою модрини європейської за межею свого ареалу) віком більше 120 років.

   Заповідне урочище входить до складу природно-заповідного фонду України місцевого значення, охороняється як національне надбання.

   Метою створення Заповідного урочища є збереження в природному стані високобонітетного дубово-ясенового природного лісового насадження (з домішкою модрини європейської за межею свого ареалу) віком більше 120 років.

   Основними завданнями Заповідного урочища є: охорона унікального лісового насадження, що має особливу природоохоронну, наукову, історико- культурну, естетичну, еколого-освітню та виховну цінність; підтримання загального екологічного балансу в регіоні; поширення екологічних знань та виховання у людей бережливого ставлення до природи як національного надбання країни.

   У 2009 році Заповідне урочище ввійшло до складу Гетьманського національного природного парку.

 

   Географічні координати центроїду: В (північна широта) 50° 47' 32"; L (східна довгота) 34° 82' 56".