Заповідне урочище місцевого значення «Сумська діброва»

   Заповідне урочище «Сумська діброва» (далі - Заповідне урочище) оголошено відповідно до розпорядження виконкому Сумської обласної Ради депутатів трудящих від 28.07.1970 № 456-р, зі змінами відповідно до рішень облвиконкому Сумської обласної ради народних депутатів від 31.12.1980 № 704 та Сумської обласної ради від 19.10.2000 «Про розширення, оптимізацію мережі і зміну назв деяких територій та об'єктів природно-заповідного фонду області місцевого значення».

   Заповідне урочище займає площу 22,3 га та розташовується в південній частині Тростянецького району Сумської області, на території Зарічненської сільської ради, на південний захід від околиці м. Тростянець, на правому корінному березі р. Ворскла; в лісовому фонді ДП «Тростянецьке лісове господарство» - кв. 38 вид. 3-4 та кв. 39 вид. 1, 4-5, 7-11
 Нескучанського лісництва.

   Заповідне урочище являє собою унікальне кленово-липово-ясеново-дубове лісове насадження природного походження віком 130-150 рр.

   Заповідне урочище входить до складу природно-заповідного фонду України місцевого значення, охороняється як національне надбання, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення та використання.

   Метою створення Заповідного урочища є збереження в природному стані унікального кленово-липово-ясеново-дубового лісового насадження природного походження віком 130-150 років.

   Основними завданнями Заповідного урочища є: охорона унікального лісового насадження, що має особливу природоохоронну, наукову, історико-культурну, естетичну, еколого-освітню та виховну цінність; підтримання загального екологічного балансу в регіоні; поширення екологічних знань та виховання у людей бережливого ставлення до природи як національного надбання країни.

   У 2009 році Заповідне урочище ввійшло до складу Гетьманського національного природного парку.

 

   Географічні координати центроїду: В (північна широта) 50° 42' 25"; L (східна довгота) 34° 89' 69".