Заповідне урочище місцевого значення «Веселе»

   Заповідне урочище «Веселе» (далі - Заповідне урочище) оголошено відповідно до розпорядження виконкому Сумської обласної Ради депутатів трудящих від 28.07.1970 № 456-р, зі змінами відповідно до рішень облвиконкому Сумської обласної ради народних депутатів від 31.12.1980 № 704 та Сумської обласної ради від 13.10.1994 «Про державний кадастр територій та об'єктів природно-заповідного фонду області».

   Заповідне урочище займає площу 36,3 га та розташовується в південній частині Тростянецького району Сумської області, на території Люджанської сільської ради, на схід від м.Тростянець, на лівому корінному березі р. Боромля; в лісовому фонді ДП «Тростянецьке лісове господарство» - квартал 4 виділи 10, 12, 15, 19, 20 Тростянецького лісництва.

   Заповідне урочище являє собою унікальні високобонітетні сосново-модринові лісові насадження 1901-1903 років створення за межею їх ареалу.

   Заповідне урочище входить до складу природно-заповідного фонду України місцевого значення, охороняється як національне надбання.

   Метою створення Заповідного урочища є збереження в природному стані високобонітетних соснового-модринових лісових насаджень віком більше 100 років.

   Основними завданнями Заповідного урочища є: охорона унікальних лісових насаджень, що мають особливу природоохоронну, наукову, історико-культурну, естетичну, еколого-освітню та виховну цінність; підтримання загального екологічного балансу в регіоні; поширення екологічних знань та виховання у людей бережливого ставлення до природи як національного надбання країни.

   У 2009 році Заповідне урочище ввійшло до складу Гетьманського національного природного парку.

   

   Географічні координати центроїду: В (північна широта) 50° 47' 90"; L (східна довгота) 35° 00' 31".