УРОК В УКРИТТІ

 Урок в укритті  15 квітня День екологічних знань відзначається в Україні та багатьох країнах світу. В навчальних закладах екологічна освіта є пріоритетним напрямком виховання і формування екологічної культури, бережливого ставлення до навколишнього середовища. Провідний фахівець з екологічної освіти Гетьманського НПП провів зустріч з учнями 6-Б класу Тростянецької школи №3, в укритті через повітряну тривогу.
   Тож питання екології і охорони довкілля були нерозривно пов’язані з агресією та екологічними злочинами росії. Від ворожих обстрілів, ракетних і бомбових ударів постраждали і місто герой Охтирка, був окупованим місто Тростянець, тяжких руйнувань зазнала Велика Писарівка, майже повністю знищені прикордонні села громади, евакуйовані жителі.
   Забруднені грунти, заміновані території, вигорілі ліси, сплюндровані водно-болодні угіддя, збіднений генофонд флори та фауни, постраждала майже половина території Гетьманського парку, гинуть наші захисники – Воїни ЗСУ і мирні жителі. Нажаль про все це діти знають із власного досвіду.
Під час зустрічі обговорили питання дбайливого ставлення до природи рідного краю, різноманіття флори та фауни Гетьманського парку, важливість еколого-просвітницької роботи і екологічних знань для кожного з нас.
    Щоб охороняти природу, треба знати що охороняти і як відновити втрачене, а після перемоги над агресором нам разом потрібно рятувати, відтворювати природу рідного краю і зцілювати душі людей.

Кожний ранок - це початок маленького Життя

  Кожний ранок це початок маленького Життя 2 Кожний ранок - це початок маленького Життя, яке буде тривати цілий День. Наповнюймо його світлом, молитвою, добрими намірами, радістю та любов'ю...


Весняний рай ... Хіба буває краще ?
Коли навколо тебе все цвіте ,
З красою жити - величезне щастя ,
Як небо чисте, мирне , голубе ...
Сади молочні, різнобарвні квіти ,
Шовкові трави килимом лягли ,
Хіба не варто цьому порадіти ?
Ми ж у полоні вічної краси .
Із поспіхом прийшла весна, бо знає,
що в нас війна жорстока, затяжна ,
Вона серця і душі звеселяє ,
Чарівна, ніжна, сонячна, п'янка .
Благословляє рідну землю нашу
на перемогу світлу, осяйну,
Наповнює терпінням серця чашу
і проганяє біль, печаль, журбу .
Вона дає упевненість в майбутнє,
Вселяє віру, «скоро все мине»,
Відродження природи - певна сутність,
Яка планету крізь віки веде.
Нічого вічного у світі не буває,
Краса й добро - перемагають зло,
Світанок сонця темряву долає,
В минуле йде усе, що відгуло.
Весна сьогоднішня квітуча, благородна,
Усі щасливі бачити її,
В ній сила проявляється Господня,
Коли приходить рай по всій землі.
І неодмінно - буде перемога,
Переживемо цей нелегкий час,
По нашій вірі буде воля Бога,
Здолаєм зло, яке прийшло до нас.
Автор: Тамара Франчук-Шандрук

          Кожний ранок це початок маленького Життя 3          Кожний ранок це початок маленького Життя 4           Кожний ранок це початок маленького Життя 5

Наступний етап фотоконкурсу «Доторкнись до краси серцем!»

  Доторкнись до краси серцем Щиро дякуємо всім творчим та креативним учасникам, які взяли участь у фотоконкурсі «Доторкнись до краси серцем!». Всім без винятку, на електронну пошту, яку ви зазначали будуть розіслані подяки за активність.
   В наступному етапі фотоконкурсу «Доторкнись до краси серцем!» беруть участь 7 найкращих робіт, які вийшли у фінал та опубліковані на сторінці Гетьманського НПП для голосування. Переможця буде визначено за найбільшою кількістю вподобайок.
   Тож будьте активними, голосуйте https://www.facebook.com/shar/p/AUL77ZEmwUyc929S/  до 22 квітня 2024р. Переможця якого оберете саме ви, чекає приємний подарунок.

 

В гармонії з природою…

   Чи можливо навчити дитину любити природу? Звісно!
  На передодні Всесвітнього дня екологічних знань, провідний фахівець з екологічної освіти Гетьманського НПП разом з вихованцями здійснили вело-похід під гаслом «В гармонії з природою». Під час прогулянки, учасники спостерігали за живими організмами, які взаємодіють між собою, та дізналися яке значення вони мають для навколишнього середовища, про стан екології та її захист, милувалися красою та вчилися долати перешкоди.
    Показавши дітям красу природи, можливо досягти любові та бережливого ставлення до неї. Тільки в гармонії людини і природи, людина береже природу і не заподіює їй шкоди.

     В гармонії з природою 1В гармонії з природою 3В гармонії з природою 4

Час чистоти та оновлення.

   Квітневі дні добре підходять не тільки для відпочинку – це час чистоти, оновлення, а значить, генерального прибирання!
   Головну загрозу довкіллю становлять самі люди – їх байдужість і безкультур’я. Тож вихідні у провідного фахівця з екологічної освіти Гетьманського НПП пройшли дуже активно і продуктивно, адже спільно з «БУР Охтирка» та волонтерами Товариства Червоного Хреста України до Всесвітнього дня довкілля разом з небайдужою до природи молоддю провели толоку. Учасники чистили чагарники та збирали сміття, допомагаючи природі відновитися.
    Бажаємо кожному провести перші весняні дні з користю не лише для себе, але й для навколишнього середовища!

     Час чистоти та оновлення. 1Час чистоти та оновлення. 2Час чистоти та оновлення. 3